Ľudový diktátor Igor I. rozhodol

15.07.2020 20:00

V zaužívaných demokraciách vládnu štandardné politické strany, ktoré majú základné, mestské a okresné organizácie. Ich aktivisti sa neangažujú iba v regionálnej politike, ale v rámci možností aj v štátnej správe na miestnej úrovni, pretože tej najlepšie rozumejú.

Súčasnej vláde však dominuje strana či skôr eseročka jedného človeka – Igora Matoviča. Keďže nemá miestne štruktúry, uchýlil sa k teatrálnej šou na demokraciu. Najprv rozhodol, že prednostovia okresných úradov sú vlastne zamestnanci ministerstva vnútra, a tak musia byť poslušnými úradníkmi príslušného ministra.

Romana Mikulca tiež nominovalo hnutie OĽaNO a to určí všetkých okresných náčelníkov štátnej správy. Koaliční partneri zo Sme rodina, SaS a Za ľudí neprotestovali, pretože ani oni v podstate nemajú efektívne štruktúry mimo hlavného mesta, a tak nemali koho ponúknuť. Jednoducho bieda.

Osvietený vládca Igor I. následne nadiktoval mená kandidátov na prednostov, predostrel ich ľudu a vyzval, aby mu na nich donášali. Na koho nepríde ponosa, toho schváli. Keďže sa mnohí dopúšťajú nejakého prešľapu, takmer na každého sa čosi nájde. A aj sa našlo, preto viacerých nominantov vláda neschválila.

Možno prišli takéto „dobrozdania“ i na ostatných, iba my o nich nevieme. Premiér totiž verejnosti neposkytol maily doručené na zvláštne zriadenú udavačskú webovú stránku. Nedá sa teda vylúčiť, že potenciálne diskreditačné informácie zostali v zásuvke „ľudového diktátora“ na neskoršie použitie.

Mnohí odobrení prednostovia nemajú skúsenosti z politiky ani z verejnej správy. Pôsobili v úplne iných odboroch, ako si vyžaduje funkcia šéfa okresného úradu. To nehralo žiadnu rolu. Asi tak si Matovič predstavuje moderné a efektívne riadenie štátu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#udavačstvo #Roman Mikulec #prednostovia #OĽaNO #okresný úrad #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku