Matovičov zlý vtip

, 22.11.2020 20:00

Tak ako opakovaný vtip prestáva byť vtipom, aj nápad na ďalšie kolo celoplošného testovania sa javí ako nepodarený pokus o žart. To by si mal uvedomiť najmä Igor Matovič, ktorý si vzal do hlavy, že najúčinnejšia zbraň na porazenie „hnusoby“ sú antigénové rýchlotesty.

Ľudia namiesto ďalších kôl testovania čakajú, že vláda prinesie uspokojujúcu odpoveď, ako pomôže podnikateľom a kedy sa deti vrátia do škôl.

Matovič svojou posadnutosťou začína čoraz viac pripomínať Dr. Grünsteina, jednu z románových postáv Jaroslava Haška. Aj ten na všetky neduhy duše i tela poznal len jeden jediný recept: všetkých vojakov, vrátane Švejka, liečil zásadne klystírom.

Tak ako klystír nie je spásonosné riešenie, nie sú ním ani veľmi nepresné antigénové testy. Hoci sa premiér hrdil, že aj Rakúšania sa „vydávajú slovenskou cestou“, tak ako veľakrát predtým, aj teraz zavádzal. V Rakúsku nebude testovanie celoplošné a už vonkoncom nie povinné! Testovať sa bude iba v ohniskách a určené je predovšetkým pre občanov, ktorí si nemôžu dovoliť drahé PCR testy.

Matovič zjavne nechápe, že nemôže donekonečna skúšať trpezlivosť ľudí. Kým prvé kolo prijali s reptaním, no napokon sa ho drvivá väčšina obyvateľov Slovenska zúčastnila, s každým nasledujúcim kolom ochota ísť sa dať otestovať klesá.

Uplynulý víkend, keď sa testovalo iba v 458 mestách a obciach, bol záujem o testovanie veľmi malý. Ak bude premiér nútiť ľudí ísť sa povinne testovať znova, tak sa môže stať, že napokon budeme svedkami „referenda“, o akom môžu Fico s Pellegrinim iba snívať.

Keď sa prekročí určitá hranica (a treba si uvedomiť, že v niektorých regiónoch boli ľudia na testoch už štyrikrát), tak sa ľudia vzbúria. Jednoducho zostanú doma a nedonúti ich nič – ani hrozby, ani sankcie, aby sa podvolili. To však môže prispieť k tomu, že ochota ľudí akceptovať „pravidlá hry“ klesne aj v iných oblastiach. Čo urobí potom Matovič? Prijme zodpovednosť za to, že vyrába anarchiu na Slovensku?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#plošné testovanie #Igor Matovič #antigénové testy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku