Odborníci! Vzor OĽaNO

, 21.01.2021 20:00

Odvolávam, čo som odvolal, sľubujem, čo som sľúbil. Stačilo len pár hodín a množstvo negatívnych reakcií, aby poslanci OĽANO stiahli novelu zákona týkajúcu sa odvolávania vedúcich odborov okresných úradov na prepracovanie. Návrh, aby ich mohol odvolávať a menovať prednosta na návrh ministra vnútra, bol veľmi nešťastný. Otázne je, či zmeny v novele nebudú len kozmetické, keď sa časom vráti do parlamentu...

Po tom, čo pred niekoľkými mesiacmi akčné päťky vyberali prednostov okresných úradov, OĽaNO už druhýkrát v krátkom čase predviedlo, ako vážne to myslí s odpolitizovaním štátnej správy.

Čarovné je, akým spôsobom predkladatelia navrhovanú zmenu zdôvodňujú: „Aby si okresné úrady mohli riadne plniť svoje úlohy a zlepšovať služby poskytované občanom, je dôležité dať šancu novým, kvalitným úradníkom (…), aby dostala šancu nová generácia úradníkov s inovatívnymi myšlienkami, s chuťou zlepšovať služby poskytované štátom, ktorá rozumie zmene, ktorú táto vláda prináša, a stotožňuje sa so smerovaním a cieľmi, ktoré chce vláda v tejto oblasti dosiahnuť.“

Veď to, najmä aby boli stotožnení s vládou! To, ako si Obyčajní ľudia chcú dosadiť svojich ľudí na okresné úrady bez výberových konaní, pripomína časy, keď krajinu mohli viesť len preverené kádre, verné rodnej strane. Matovič a spol. majú síce plné ústa odbornosti, no pritom sa chystajú robiť čistky nepohodlných úradníkov, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Mečiar. Ak toto má byť tá sľubovaná profesionalizácia štátnej správy, tak sa oblúkom vraciame späť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#OĽaNO #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku