Tí, čo nenávidia ženy

, 15.02.2021 20:00

Slovensko v úmrtnosti na koronavírus kraľuje svetu a i preveľmi hlúpy rozprávkový Jano vyhodnotí, že úlohou ministra zdravotníctva by malo byť zabezpečenie čo najnormálnejšieho chodu nemocníc. Ale nie.

Mizogýnnym konzervatívny silám sa síce podarilo infiltrovať do parlamentu, zákonne však ženu zmeniť na chodiaci inkubátor a vykonávateľku cudzej vôle sa im zatiaľ nepodarilo. Marek Krajčí, ktorý ako minister na plnej čiare zlyháva, prichádza s rafinovanou odplatou: ženy nad 40 rokov si majú interrupciu zaplatiť.

Reakcia ministerstva zdravotníctva na túto bezoblačnú hrubosť a porušenie zásadného ľudského práva je neodolateľná: slovami hovorkyne sa, „žiaľ, nachádzame v stave, keď nedokážeme s čistým svedomím prevziať zodpovednosť za ohrozenie životov a zdravia žien pri úkonoch, ktoré nie sú nevyhnutnou zdravotnou starostlivosťou“. Naozaj? A prečo teda vôbec ženy ohrozujeme pôrodmi a nenariadili sme aspoň dočasnú vazektómiu pre nikde nespomínané vánky spôsobujúce druhý stav? A celkom vážne – čo majú tie stovky eur na zodpovednosti zdravotníctva zmeniť? Ako sa vôbec opovažujú ministri brať do úst akékoľvek ohrozenie životov, keď ľudia kapú ako muchy a ďalší, najmä ženy, sa prepadajú hlboko pod prah chudoby?

Ako je možné, že v čase prehlbujúceho sa hladu prichádza minister práce, sociálnych vecí a rodiny so zrušením bezplatného teplého jedla pre chudobné deti a minister zdravotníctva chce utýrať tú vekovú kategóriu žien, ktorá už najčastejšie deti má a nechce alebo nevládze viac? Všade na svete trpia krízami najväčšmi ženy – práve preto, že počas kríz býva počatých najviac neželaných detí, za ktoré nesú zodpovednosť a spoločenskú stigmu najčastejšie len a len ženy samy. Akým právom sa chce Slovensko nazývať civilizovanou krajinou, keď ponižuje svoje vlastné obyvateľky?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zdravotná pomoc #pandémia #Marek Krajčí #interrupčný zákon #interrupcie nad 40 rokov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku