Ficova slovanská epopeja

A je to tu zas! Smer navrhuje, aby sa na jeseň spolu s komunálnymi a župnými voľbami konali aj voľby predčasné, preto opätovne hodlá iniciovať k tejto otázke referendum. Pridáva sa aj Hlas. Je pravda, že mnohí ľudia si želajú pád tejto neschopnej vlády. No treba dodať, že rovnako si mnohí ľudia neželajú návrat Fica...

, 30.05.2022 20:00
debata (26)

Treba uznať, že líder Smeru vie, ako udržiavať voličov permanentne v „prevádzkovej teplote“. Referendovými akciami dokáže nepochybne zmobilizovať voličov, ktorí majú plné zuby Matoviča.

No vzhľadom na to, že Smer dosiahol strop svojich možností, začal už dávnejšie loviť v kalných vodách extrémistov.

Teraz predseda Smeru vytiahol „slovanskú kartu“. Je neuveriteľné, že po tom všetkom, čo sa v uplynulom storočí udialo medzi jednotlivými slovanskými národmi, ešte niekto dokáže hovoriť o nejakej slovanskej jednote. Bratovražedné vojny v bývalej Juhoslávii a na Ukrajine už hádam každého príčetného človeka vyliečili z ilúzie, že niečo také existuje. Pod vznešenými slovami o slovanskej vzájomnosti sa vždy skrývala snaha Ruska (ergo Srbska) podrobiť si ostatné národy.

Posolstvo o akomsi neskazenom slovanskom (rozumej ruskom) svete, ktorý je alternatívou proti prehnitému Západu, sa v našich končinách snažia šíriť rôzni „národovci“, ktorí s obľubou pochodujú v gardistických uniformách. Teraz tento naratív používa aj Vladimir Putin. Iným spôsobom proti západnej liberálnej demokracii bojuje zasa Viktor Orbán. To, že sa teraz k nim pridal Fico, znamená, že jeho naturelu je bližšia nejaká forma autokracie ako štandardná demokracia. Nevieme, či tomu, čo hovorí, aj naozaj verí, v každom prípade si takto môže získať ďalšie publikum.

Je však zaujímavé sledovať, ako sa svojimi postojmi postupne zbližujú Fico s Matovičom. Hoci vychádzajú z úplne iného ideologického prostredia, obidvaja čoraz viac koketujú s hnedým morom. Preto je v záujme nás všetkých, aby ani jeden nich nemohol rozhodovať o budúcnosti Slovenska.

© Autorské práva vyhradené

26 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #referendum o predčasných voľbách
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy