Od Filca k Ficovi

01.03.2010 09:16

Asi nikto nedokáže zjednotiť Slovákov tak ako hokejová družina (najmä pod vedením Filca). Za cenu olympijských kruhov pod očami sa ľudia vyše dva týždne sýtili skvelými výkonmi a národnou hrdosťou. Hoci niektorým cynikom chýbala k dokonalosti porážka českého tímu...

Hoci oheň vo Vancouvri už zhasli, slovenské olympijské príbehy by mohli inšpirovať ďalej. Výkony hokejistov môžu byť aj bez medaily na krku ešte dlho povzbudením pre mnohých. Partia okolo Demitru ukázala, že k úspechu sa dá prepracovať cez disciplínu, obetovanie sa pre kolektív.

Tvrdá práca v ich podaní nie je, často na rozdiel od súčasnej spoločnosti, na posmech. Odovzdanie, ktoré predviedli aj napriek zraneniam či rodinným problémom, si zaslúži obdiv a uznanie. Škoda len, že na odkaz olympijského ducha sa pravdepodobne skoro zabudne.

Totiž hokej a biatlon sa rýchlo vytratia z prvých strán novín a pivných debát. Masy z námestí a krčiem, čo ešte cez víkend dýchali a mysleli ako jeden, začne po olympiáde opäť rozdeľovať politická scéna. Lebo ako vie Slovákov Filc spojiť, dokáže ich Fico rozdeľovať.

Lenže čo s tým, keď zorganizovať hokejový turnaj hoci aj štyrikrát do roka by bolo stále (teoreticky) jednoduchšie, ako dostať olympijské hodnoty do každého z nás.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku