Prostredníctvom tejto sociálnej siete sa dnes zoznamujú priatelia, robia sa reklamné kampane a dokonca politické strany oslovujú voličov. Ide teda o spôsob komunikácie, ktorý patrí k súčasnosti a predovšetkým k mladej generácii.
O facebooku si možno myslieť čokoľvek – od pozitívnych hodnotení po názor, že nahrádza plnohodnotné osobné kontakty, že pohlcuje priveľa času a energie, že sa v ňom, tak ako v každej virtuálnej sieti, dá skrývať za falošnú identitu. No zrejme nemožno facebook ako taký odsúdiť preto, lebo prostredníctvom neho došlo k zločinu, k tragédii. Rovnako nemožno zakázať autá, pretože sa stávajú tragické nehody. A nemožno páliť či zakazovať noviny, pretože sa napríklad obeť s vrahom môžu skontaktovať formou zoznamovacieho inzerátu.
Facebook je prostriedok, nástroj. Používajú ho živí ľudia. A je v ich rukách, či ho používajú zodpovedne. Tragédia z Bánoviec však za sebou necháva memento v podobe varovania, že aj takéto riziko pribudlo k nástrahám dnešnej doby: Nebezpečenstvo, že sa sociálna sieť zmení na asociálnu.