Zvykneme si na nenávisť?

17.09.2010 09:35

Nedeľňajší ligový zápas medzi Slovanom a Spartakom nebol iba o futbale, ale aj o protižidovských nadávkach fanúšikov. Štátom riadená polícia nezasiahla.

Jedna z najnovších častí obľúbeného seriálu bola nielen o ďalšom deji, ale aj o protižidovskom hercovi. Súkromníkmi riadená televízia obsadila Rastislava Rogela do úlohy v Paneláku.

Mimochodom, pred týždňom si Slovensko pripomenulo Pamätný deň holokaustu a obetí rasového násilia. Na antisemitských vulgarizmoch polícia nezbadala nič protizákonné a televízna stanica podobne poňala Rogela, pretože podľa nej zatiaľ nebol odsúdený za nijaký trestný čin.

Hm. Čo tak angažovať ho do reklamy na tetovanie? Alebo do reklamy na hudobné nástroje, keďže má za sebou účinkovanie v kapele Krátky proces? Veď nebol ešte odsúdený, len sa mu nepozdávajú Židia. Na Slovensku to môže byť pre niekoho normálne, hoci je to odporne nenormálne.

Smutné je, že na Rogela v Paneláku reagovala iba jedna slovenská verejne činná osoba. Europoslankyňa z Bruselu. Ak má vedenie súkromnej televízie mizernú rozlišovaciu schopnosť, ozvať sa musia herci. „Od Žiliny ide vlak a v ňom sedí Šaňo Mach, všetci Židia utekajú, lebo majú strach.“ Neprekáža im „kolega“, ktorý dokázal toto zaspievať?

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

38,99
Kytica Letana 13

Kytica Letana 13

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk