Bez konca

Financovanie SDKÚ je ako detektívka, ku koncu ktorej už všetci šípia, ako sa veci majú – lenže koniec chýba.

15.12.2010 09:10
debata (6)

Mnohí preto nepovedia nahlas, čo si myslia, pretože by mohli byť popoťahovaní. Iba zákonom chránené politické celebrity môžu chýbajúci záver detektívky voľne dotvárať. Kedy a ako sa to skončí?

Financovanie SDKÚ nesmrdí preto, lebo to hovorí Robert Fico. Smrdí preto, lebo nevonia. Každý, komu ešte celkom neodumreli politické čuchové bunky, to musí cítiť aj sám.

Prirodzene, že si svojho pokladníka držia napriek všetkým podozreniam. V SDKÚ predsa nemusia nič zháňať vlastnou hlavou: majú na to Igora Kuceja. A jeho spleť firiem na jedno použitie. A kto iný už môže „upratať“ kasu lepšie, ako ten, kto sa v nej vyzná? Správy o tom, ako začali Kucejove firmy zanikať po vypuknutí aféry začiatkom tohto roka, neukazujú na nič iné, než práve na „upratovanie“. Navyše odstaviť Kuceja by znamenalo priznať, že čosi nie je v poriadku. Mikuláš Dzurinda je príliš skúsený na to, aby to nevedel. A Iveta Radičová je príliš v zákryte na to, aby sa predsedovi akurát v tomto protivila…

Ešte je tu jedna vec. V prípade SDKÚ v hre nemusí byť len osud jednej strany a jej sponzorov. V hre môže byť privatizácia, zahraniční investori a reformy. Čo viac by si mohol želať Fico?

Aj preto je táto detektívka výbušnou politickou zmesou. Aj preto je pravdepodobné, že jej chýbajúce stránky sa nikdy nenájdu.

6 debata chyba