Najprv Samuelovi Migaľovi neprešiel návrh, ktorým chcel rozšíriť uznesenie k politickému extrémizmu. Koalícia v ňom odsudzuje opozičný protest zo 17. novembra. Migaľ chcel, aby uznesenie odsúdilo všetky nenávistné výroky politikov, teda bez ohľadu na stranícku príslušnosť. Potom zas Migaľ, Ferenčák a Šalitroš zablokovali parlament pri novele zákona o teste proporcionality.
Problémom nebol samotný zákon, ale pozmeňovací návrh poslanca Smeru Richarda Glücka, ktorý chcel oslobodiť premiéra a členov vlády od povinnosti chodiť osobne na výbor pre európske záležitosti vysvetľovať postoje, s akými idú na zahraničné rokovania. Premiér tu totiž vždy musel čeliť nepríjemným otázkam od opozície a nevyhol sa kontaktu s nenávidenými médiami. Poslanec Ferenčák hovorí, že v tejto otázke neustúpi, lebo je to „o hodnotách“ a jeho hodnoty sú jasne definované. Načo vraj takýto výbor vôbec vznikol, ak by teraz neplnil svoj účel? Od začiatku na klube avizoval, že takýto pozmeňovací návrh nepodporí a svoj názor nezmení.
No a do tretice, Rudolf Huliak a poslanci okolo neho – Pavol Ľupták a Ivan Ševčík oznámili, že sa nebudú prezentovať a hlasovať za zdravotnícke zákony. Dôvod? Ide o reakciu na novú legislatívnu úpravu vlády, ktorá na mimoriadnom zasadnutí v nedeľu doplnila definíciu mimoriadnej situácie o kritickú nedostupnosť zdravotnej starostlivosti a chce ňou rebelujúcich lekárov prinútiť pracovať, pričom im hrozí trestom odňatia slobody.
Najtesnejšou väčšinou 76 poslancov poslanci Smeru, Hlasu a SNS presunuli voľby členov orgánov STVR, TASR, Ústavu pamäti národa, Súdnej rady a Rady pre mediálne služby na február. Parlament sa tak pre neschopnosť uzniesť sa čomkoľvek nedostal ani k dlho odkladaným športovým zákonom.
Pre Danka je postoj poslancov Hlasu „záhadný“, Michelko hovorí o „hniezde odporu“, o „zaujímavých móresoch v Hlase“ a rebeli by sa vraj mali vyjadriť, či chcú frakciu, alebo sú na odchode z klubu. Ferenčák tvrdí, že koalícia má zmysel, chcú len viac komunikovať. Stále akosi nepočuť stanovisko šéfa strany Matúša Šutaja Eštoka, ktorý uprednostní preteky F1 v Abú Zabí pred riešením straníckych či koaličných sporov. Nervozita v klube SNS stúpa a čo ešte tlak premiéra? Vnútrokoaličná demokracia prechádza práve ťažkou skúškou. Nuž čo, prinajhoršom padne vláda. Najviac sa teraz trasie SNS. Koalícia však 76 hlasmi prelomila veto prezidenta pri infozákone, takže karavána ide ďalej.