Nezabúdajme na príbehy

27.08.2016 15:00

Pri čítaní seriálu Svedectvá pravdy mi naskakovala husia koža a do očí sa mi tlačili slzy. Tie príbehy o nacistických represáliách na Slovensku nemôžu nikoho nechať chladným.

Moja generácia podobné rozprávania poznala zo školských lavíc, kde sme mávali besedy s priamymi účastníkmi odboja. Škoda, že nie sú povinným čítaním na školách v ročníkoch, kde už deti začínajú chápať súvislosti medzi zlom a dobrom. Mali byť súčasťou hodín dejepisu a občianskej výchovy.

Redakcia Pravdy by mala ponúknuť cyklus reportáží rezortu školstva, aby ho mohol vydať aspoň v brožovanej väzbe a ako učebnú pomôcku zaradil do učebných osnov. Dúfam, že učiteľky a učitelia sú dostatočne vybavení na to, aby správne vysvetlili deťom súvislosti spojené s druhou svetovou vojnou. Knižka by mohla byť aj sprievodcom pre vzdelávacie exkurzie, ktoré by mali žiaci absolvovať po Slovensku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nacisti #druhá svetová vojna #Svedectvá pravdy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku