A čo tak na Deň ústavy?

17.01.2017 16:00

So štátnymi vyznamenaniami sa budú vždy vyskytovať problémy komu, za čo, kedy... Významných dní v našom kalendári je veľa, no všetky nemajú svoje obsahové krytie.

Nič by sa nestalo, keby Nový rok ostal aj naďalej dozvukom silvestrovských osláv a dňom vzniku samostatného štátu, spojeným s príhovorom prezidenta republiky. Pre zmenu by sa vyznamenania mohli udeľovať 1. septembra, na Deň Ústavy SR, pretože tento deň po oslavách SNP sa trvalo zanedbáva. Iný, diskutovaný ostáva pohľad na menoslov ocenených. Môže ich byť dvadsať, ale niekedy možno menej či viac, podľa toho, či si to toľkí za svoje výkony za uplynulé obdobie zaslúžia. Samozrejme, sú tu i mimoriadne činy či celoživotné zásluhy. Menoslov by mal byť proporcionálny – za každú oblasť spoločenského života. Tohto roku bolo napríklad na Bratislavskom hrade očividne málo špičkových odborníkov z technických disciplín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#štátny sviatok #štátne vyznamenanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku