Zrazu šetrenie

23.01.2017 16:00

Finančné problémy, ktorými sa kryjú dodávatelia energií do našich domácností, majú síce rozdielne pozadie, ale ich riešenie malo ísť na účet ľudí a majiteľov tých, čo energie potrebujú.

Až tak, že do rozhodnutia regulačného úradu musel zasiahnuť predseda vlády a rozhodol, že všetky prešpekulované zmeny podopierané nižšími a rozdielnymi cenami za energie, no zvýšením fixných poplatkov za príslušenstvo, ostane na úrovni roka 2016. Niektoré dôvody, ktoré mienil úrad rešpektovať, súviseli s dlhodobým poklesom ceny elektrickej energie, ale to nemuselo byť kryté snahou šetriť na energii a potrebnej výmene ističov. Podobne vodárov zaujíma naraz to, aký máme priemer vodovodného potrubia ku každému užívateľovi. Ale ich dôvody pre zvýšenie ceny vody sú založené na dávnejšej dohode v rámci EÚ o odkanalizovaní všetkých sídiel nad dvetisíc obyvateľov, čo sa nestretlo s porozumením občanov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#energie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku