Komu slúži úrad

31.01.2017 15:00

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví by mal v prvom rade chrániť záujmy konečných spotrebiteľov elektrickej energie, plynu a tepla.

Teraz sa však zachoval ako oddaný sluha výrobcov a distribútorov energie. Jeho šéf Jozef Holienčík v priebehu roka 2016 masíroval odberateľom mozgy, ako sa im znížia ceny. Čuduj sa svete, keď s príchodom nového roka začal pripravovať nemilé prekvapenie: súhlas s úpravou cien za odber elektrickej energie a plynu smerom nahor. Keby len to, ale budeme platiť viac aj za odber vody v závislosti od priemeru prípojného potrubia do domácnosti.

Je to objav na udelenie nejakej zvláštnej ceny s prívlastkom nevysvetliteľná. Na zásah predsedu vlády vraj domácnosti nemajú platiť faktúry doručené v januári 2017. Osobne sa mi to zdá ako zasahovanie do kompetencií ÚRSO. Načo táto drahá inštitúcia bola zriadená, keď premiér zruší jej rozhodnutie šmahom ruky? Asi by bolo najlepšie zrušiť celý úrad.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#energie #plyn #elektrina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku