Lesy večne nespievajú

03.10.2017 16:00

Životné prostredie sa na Slovensku stalo súčasťou rétoriky mnohých verejných činiteľov. Nie pre riešenie jeho problémov, ale na vytĺkanie politického kapitálu.

O lesy zvádzajú boj rozličné inštitúcie, ochrancovia prírody aj bezohľadní podnikatelia. Slovenské lesy, ako hlavný tvorca kyslíka, však pomaly chradnú. Ničíme ich nezmyselným výrubom pre výnosné zisky a k tomu sa pod naším tútorstvom darí nenásytnému lykožrútovi. Tvrdenie ekológov, že sa les sám zregeneruje, je v protiklade s názormi lesníkov, podľa ktorých ho treba chrániť a zveľaďovať. Preto vyvodenie zodpovednosti za jeho odumieranie a očakávaná náprava sú v nedohľadne. Varovaním pre nás nie sú ani vo svete sa opakujúce živelné pohromy a meniaca sa klíma. Kde nie je kyslík, nie je ani život, tvrdia erudovaní odborníci. Zatiaľ na našej planéte ešte kyslík dýchame. Zatiaľ.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ochrana #životné prostredie #lesy #výrub lesov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku