Modlitba pre Slovensko

, 21.11.2017 16:00

Pani Marta Kubišová sa vo svojej krásnej piesni modlila zbytočne. Zloba, závisť a nenávisť nepominuli, ale skôr naberajú na obrátkach. Aj láska, ktorú sme si v novembri 1989 sľubovali v piesni Ivana Hoffmana, sa nám kdesi vytratila.

Stačí malý kecpult, hoci aj na bratislavskom Námestí SNP, a už sa to na nás z jednej či z druhej strany politického spektra valí. Sladkokyslé tváre v pozadí a hlavný aktér prinášajú nejakú bombastickú zvesť a v jej rámci návod, ako zadupať svojho odporcu pod čiernu zem. Vraj u nás vládne demokracia, a tak je všetko možné a dovolené. Niekto sa stáva za krátky čas milionárom, iný sa dopracuje za nepriaznivých okolností medzi bezdomovcov pod most. Tak sme si to v Novembri nepredstavovali.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#17. november 1989 #Marta Kubišová #Námestie SNP
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku