Páni, zbúrajte ten plot!

, 20.07.2018 15:00

Roky sledujeme tri metre vysokú drôtenú ohradu okolo veľvyslanectva USA v centre Bratislavy, aj pokusy predstaviteľov mestskej časti o jej odstránenie s dôvodom, že ide o lukratívnu zónu, na ktorej zahraniční návštevníci plot fotografujú ako absurdnú raritu.

Nevyhnutnosť chrániť diplomatické sídla USA je aktuálna od septembra 2001 po teroristických útokoch v New Yorku a vo Washingtone, no roky sa tiež hovorí o úsilí nájsť vhodnú parcelu pre novú budovu s primeraným komfortom i ochranou. Vždy však nastanú prekážky, pre ktoré celý postup stroskotá.

Keby aktéri situácie pochopili za pomoci odborníkov z CIA či FBI, že plot má iba vizuálny efekt pred granátmi a delá pred historické SND nedovolia policajti priviezť, niet čo riešiť. Plot treba zbúrať a peniaze ušetrené na výstavbu novej budovy venovať charite.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Americká ambasáda v Bratislave
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku