Postoj, človek

, 21.08.2018 11:00

Dnes sa budú klásť vence k hrobom tých, čo pred polstoročím zahynuli pri prepade Československa armádami krajín Varšavskej zmluvy.

Nová doba prináša nové generácie, ktoré sa o významných udalostiach dozvedajú zväčša iba okrajovo. O niekoľko rokov tu už nebude nikoho, kto zažil útrapy druhej svetovej vojny.

Nedávno som sa zastavil pri pamätníku padlých v prvej svetovej vojne v našej malej obci. Tridsaťštyri (!) fotografií mladých mužov na chladnom kameni hovorí za všetko. Opodiaľ stojí pomník obetiam SNP. Takéto drobné stavby sú roztrúsené po celom Slovensku.

Žiaľ, mnohé sa stávajú terčom vandalov alebo sa o ne už nik nestará a tak chátrajú. Pritom by nemali slúžiť iba ako spomienka, ale najmä ako varovanie, že o nové pamätníky tým, ktorí padli v nových nezmyselných ozbrojených konfliktoch, ľudstvo nestojí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#50 rokov od okupácie Československa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku