Hrozba za volantom

01.10.2018 16:00

Zverejnená štatistika smrteľných dopravných nehôd na Slovensku, špeciálne pod vplyvom alkoholu, je alarmujúca. Poukazuje na mladú vekovú kategóriu.

Ak nedávna tragická nehoda na východe republiky zapríčinená starším mužom zdvihla hlasy volajúce po sprísnení kontroly vodičov na penzii, tak táto štatistika by mala podnietiť tvrdé opatrenia proti opitým cestným pirátom. Polícia rada vyťahuje výšku udelených pokút, ale ak si niekto sadne za volant s alkoholom, mal by byť stiahnutý na dlhý čas „z obehu“.

Navyše, kontroly na cestách sú očividne nedostačujúce. Jazdím denne, ale aj na najhorších úsekoch Trenčianskeho kraja, ktorý vedie túto štatistiku, stretnete skôr zver prebiehajúcu cez cestu ako policajnú hliadku. A to aj na miestach, kde ide doslova o život. Najmä dopravné značky obmedzujúce rýchlosť sú veľmi často ignorované. Niekedy máte pochybnosti, či za volantom vôbec sedí normálny človek, ktorý si cení svoj život a životy iných.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku