Profit iba pre reťazce

07.10.2018 22:00

Nech platia bohatí - taký zámer má návrh na osobitný odvod daní pre veľké obchodné reťazce. Zámer je pekný, keby akcionári reťazcov boli ochotní znížiť svoje zisky a pripustiť ich spravodlivejšie rozdeľovanie medzi obchodom, spracovateľmi a prvovýrobcami.

Skutočnosť je však ďaleko prozaickejšia. Vláda chce pomôcť slovenským prvovýrobcom a spracovateľom v podobe akéhosi fondu, ktorý chce vytvoriť práve prostredníctvom nového odvodu, lebo sama na to nemá. Štát teda vyberie od obchodníkov peniaze, ktoré rozdelí našim farmárom. Teda zvýšené dotácie nepôjdu zo štátneho rozpočtu či z lepšieho hospodárenia, ale z odvodov, ktoré zaplatia reťazce. Nech nik nepochybuje o tom, že ich zahraniční akcionári nie sú zaťažení filantropiou a ani náhodou nemajú na srdci blaho Slovákov a Sloveniek. Konečným výsledkom tohto zámeru bude ďalšie zdražovanie potravín, na čo doplatia iba spotrebitelia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dane #Potraviny #zdražovanie #obchodné reťazce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku