Emócie verzus rozum

25.03.2019 13:00

Pred dávnymi rokmi nám ako prváčikom pán učiteľ často opakoval Komenského myšlienku: „Uč se, synu, moudrým býti.“ Vtedy sme to vnímali tak, že sa musíme naučiť čítať, písať, počítať.

Dnes však poznávanie múdrosti mladšou generáciou má širší význam. Žiaľ, súčasný volebný ošiaľ na sociálnych sieťach a v anonymných debatách k novinovým článkom je opakom múdrosti.

Znevažovaním osobností z jedného i druhého tábora kandidátov na prezidenta SR sa rozdeľuje spoločnosť neraz s úrovňou hlbokej slovnej žumpy. Mnohé nenávistné odkazy svedčia o prepade morálnych hodnôt u časti voličov. Absentuje posudzovanie na základe objektívnych informácií s využívaním vlastného rozumu neovplyvneného účelne zameranými jednostrannými informáciami niektorých médií.

Pritom konfrontačný štýl nevytvárajú prezidentskí kandidáti, ale za nich to robia ich sympatizanti, „slušní“, aj tí druhí. Hoci konkrétny gymnazista z Bratislavy, čo by dal vystrieľať všetkých kritikov Zuzany Čaputovej, asi nemá konkurenciu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľby prezidenta #Zuzana Čaputová #nenávistné odkazy #Ján A. Komenský
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku