MARTA KRÁLIKOVÁ: Nedávno RTVS zorganizovala oslavy 60. výročia pravidelného televízneho vysielania na Slovensku.
MARTIN KUČEK: Verejnoprávna televízia ponúka v predvianočnom období na predaj nové auto s dobrými parametrami.
RASTISLAV ŠKODA: Z Ríma prišla správa, ktorá svedčí o tom, že sa ďalej pracuje na pláne pápeža Františka prebudovať katolícku cirkev na inštitúciu morálneho milosrdenstva a pomoci slabým a chudobným.
ĽUBOŠ VACHULÍK: Pani poslankyňa označila ľudí, ktorí nesedia v parlamente, ťuťmákmi, ešte to poistila výrokom na sociálnych sieťach, že nemyslela bežných ľudí, ale poslancov Smeru.
JAROSLAV GILÁNI: Ppakujúce sa údaje o platoch prezidenta, ministrov a poslancov sú síce zaujímavé, no bez porovnávania s odmenami ľudí zamestnaných v privátnych spoločnostiach to nemá zmysel.
JAN HUDEČEK: Po prijatí zákona o odpadoch a jeho zavedení do praxe sa ľudia pomaly učia triediť odpady. Väčší problém je s biologickým odpadom.
DUŠAN PIRŠEL: Úcta k demokratickým hodnotám všeobecne upadá. Občania už nedoceňujú možnosti, ktoré im demokracia prináša.
BOHUŠ PAPRANEC: Už niekoľko dní sú všetky médiá zaplavené správami, komentármi a analýzami amerických prezidentských volieb.
ŠTEFAN ZÁMOCKÝ: Víťazstvo Donalda Trumpa v amerických prezidentských voľbách je vzburou proti doteraz vládnucim elitám, ale predovšetkým varovaním pre štandardných politikov.
LADISLAV KOVÁČIK: Traja súčasní najvyšší ústavní činitelia nášho štátu navonok vystupujú voči sebe korektne, hlásajúc štandardnú spoluprácu, no skutočnosť je iná.
JOZEF GRIGEL: Jeden za všetkých a všetci za jedného! Tak by sa dal komentovať doterajší Rokovací poriadok Národnej rady SR.
ANNA MIKOLÁŠKOVÁ: Z nedávneho prieskumu agentúry Polis vyplynulo, že podľa väčšiny opýtaných nemá zmysel na Slovensku zakladať novú stranu.
KVETOSLAVA SCHUTOVÁ: Je paradox, že za dlhé roky sa nepodarilo posunúť školstvo, a súčasní poslanci, spolu s iniciatívou učiteľov, chcú za rok zdvihnúť jeho úroveň zvýšením platov.
JAROSLAV GILÁNI: Rečníci na mítingoch pred 27 rokmi oznamovali, že sa skončila doba smerných čísiel prijímania do škôl, dodnes medzi nami žijú.
JAN HUDEČEK: Naše zdravotníctvo stále pripomína kráter činnej sopky: čo sa doň dostane, nenávratne zmizne. Štát si to uvedomuje.
PAULÍNA IĽAŠOVÁ: Už sme si zvykli na zhromaždenia, ktorých iniciátori sa domáhajú od politikov, aby striktne dodržiavali zákony. A keď tak neurobia, mali by odstúpiť.
TIBOR GRÉK: Skolabovanie daňovej správy v roku 2012 za vlády Ivety Radičovej stálo náš štát 6,2 milióna eur.
LADISLAV HOFIERKA: Priviesť daňovú správu do kolapsu, a to beztrestne, si zaslúži popredné miesto na piedestáli ekonomických zázrakov demokracie nášho štátu.
JÚLIUS UHRECKÝ: Nejednotný názor na zrušenie prezidentských amnestií opäť prejavili aj renomovaní právnici. Kým jeden tvrdí, že by to bol právny horor, druhý to bez rozpakov pripúšťa.
JOZEF CHOLUJ: Pri príležitosti výročia vzniku ČSR sa trochu so závisťou pozerám na úroveň osláv tejto historickej udalosti u našich západných susedov v porovnaní so Slovenskom.
PAVEL FÁBRY: Pri sledovaní prerokúvania novelizácie Rokovacieho poriadku NR SR ma vykrútilo to, že toľko predstaviteľov opozície urputne bránilo tento nedôstojný cirkus.
PETER ANTOŠKA: Titulok v novinách o 8-pruhovej diaľnici na západe republiky mi pripomenul, že od Žiliny na východ čakáme už takmer 30 rokov aspoň na 4 pruhy.
DEMETER SEMANČÁK: To, že máme prezidenta, sme sa dozvedeli už aj z Latinskej Ameriky, kde si osvedčenými spôsobmi odskočil v čase olympiády na pracovnú dovolenku.
TIBOR GRÉK:Andrej Kiska sa tentoraz postavil proti svojim kolegom, prezidentom krajín V4.
JAROSLAV GILÁNI: Nebolo ťažké odsúdiť ministra Tomáša Druckera za rozhodnutie neuhrádzať niektoré druhy liekov pre ich vysokú cenu.