VIKTOR BONDARENKO: V prípade Mečiarových amnestií išlo jednoznačne o zneužitie právomocí verejného činiteľa, o prvoradú ochranu samého premiéra.
BENJAMÍN SÁDOVSKÝ: O tom, aká amorálna skupina sa dostala do slovenského parlamentu, sa presviedčame u niektorých zástupcov ľudu denne.
VLADO JAVORSKÝ: Pohľad do útrob štátnej správy dokazuje, že tisíce zamestnancov nad 70 sa vo funkciách cítia ako ryby vo vode.
DUŠAN MLYNÁRIK: Zdravie máme iba jedno, preto každý ráznejší zásah v tomto rezorte ľudia sledujú s napätím a veľkou pozornosťou.
LADISLAV HOFIERKA: Pred štyrmi rokmi nás kampaň Slovenskej pošty presviedčala o výhodnosti uzatvorenia si účtu s nemenovanou bankou na doručovanie dôchodkov.
TIBOR GRÉK: Líder hnutia Boris Kollár sa pod značkou Sme rodina, ktorá zvýrazňuje jednotu a súdržnosť rodiny, dostal do Národnej rady SR
JURAJ BOČKAY: Plne chápem, že platy v školstve sú poddimenzované. Investícia štátu do vzdelávacieho procesu do budúcnosti je dobrý čin, no investovať bez garancie je nalievanie peňazí do čiernej diery.
JOZEF CHOLUJ: Keď sa trochu zamyslíme nad správaním niektorých našich poslancov v Národnej rade, nadobúdame dojem, že veľkému počtu z nich ide najmä o upútanie pozornosti na seba.
LADISLAV KOVÁČIK: Manévre, ako výsostná vojenská činnosť zmenili svojho hlavného organizátora. Stali sa hlavnou náplňou politických strán a ich lídrov.
VLADO JAVORSKÝ: Médiami prešla správa o pomoci Afganistanu za pol druha miliardy eur. Pritom i naša vláda odsúhlasila nemalú sumu.
DUŠAN MLYNÁRIK: Pokiaľ sme na Slovensku nemali kandidáta na generálneho tajomníka OSN, neveľmi nás zaujímalo, podľa akých kritérií sa človek do tejto funkcie dostane.
JAN HUDEČEK: Neviem, či je medzi vládnymi prioritami okrem boja proti korupcii aj vyvodenie zodpovednosti za nesprávne či rýchle rozhodnutia.
DUŠAN PIRŠEL: Nikdy som nebol taký zneistený budúcnosťou ako v poslednom období. Je to vari ohlas na celkovú geopolitickú situáciu, ale aj na dospievanie mojich detí, na obavy, čo ich v horizonte desiatich-dvadsiatich rokov čaká.
LADISLAV KOVÁČIK: Občan žasne nad sumami daňových priznaní našich politikov. Ich ročné príjmy sa neraz rovnajú celoživotným úsporám radových zamestnancov.
JAROSLAV GILÁNI: O osobnom, ale vynútenom rozhodnutí Daniela Lipšica po nehode, ktorej následkom bola smrť občana, sa už popísalo veľa.
MIKULÁŠ DIMUN: Igor Matovič by si mal ako poslanec uvedomiť, že jeho správanie sa, ale aj iných opozičných predstaviteľov, sleduje i dospievajúca mládež, ktorá ich napodobňuje na ulici či v škole na vyučovaní.
MÁRIA FINDUROVÁ: Trestuhodné! Hovorím o dianí v súkromnom resocializačnom zariadení Čistý deň a okolo neho. Priveľa sa o tom píše a takmer nič nekoná.
DUŠAN MLYNÁRIK: Keď sa stal politický eskamotér Alojz Hlina prekvapujúco novým šéfom KDH, bolo reálne, že sa v strane budú pripravovať zmeny.
JAN HUDEČEK: Vo verejnosti prevažuje laický pohľad na učiteľov: „Čo stále chcú, popri letnom voľne a pár odpracovaných hodinách navyše sú stále doma?!“
IVAN CHARVÁT: Kým sa o pripravovanej dohode medzi EÚ s USA (TTIP) v médiách pomerne dosť často písalo, tak o podobnej zmluve s Kanadou (CETA) podstatne menej.
JOZEF LENČÉŠ: V bratislavskom Volkswagene dosahoval minulý rok priemerný plat 1 795 eur v hrubom. Keď som si to prečítal, nevedel som, či sa mám smiať, alebo plakať.
JÁN ADAMČÁK: Členovia Národnej rady by mali na chvíľu zabudnúť, z ktorého zoskupenia sú, a venovať pozornosť problému, ktorý trápi 80-tisíc voličov.
IVAN KUSÝ: Bol som nedávno na hokeji po dlhom čase, lebo toto športovo-kultúrne prostredie mi nejako nesedí.
FRANTIŠEK GOLEMBIOVSKÝ: Parlament má riešiť problémy ekonomické, hospodárske, kultúrne, sociálne, zahraničnú politiku, a nie to, ako sa majú dospelí ľudia správať v danom prostredí.
ĽUDOVÍT ŠOMŠÁK: Napriek sympatickej snahe predsedu Národnej rady SR, nemyslím si, že akékoľvek nariadenie, rokovací poriadok či norma vyriešia problém slušnosti.