LADISLAV HOFIERKA: Dá sa bez rozpakov uviesť, že výsledky regionálnych volieb ukázali, ako sa to môže skončiť, keď ktosi zaspí na vavrínoch.
ŠTEFAN HORVÁTH: Regionálne voľby potvrdili, že ľavica postupne stráca pozície.
DUŠAN MLYNÁRIK: Slušnému občanovi musí naskakovať husia koža, keď sa odhaľuje, kto všetko bol príslušníkom spoločenskej vrstvy, ktorá vládla nášmu štátu.
LADISLAV KOVÁČIK: Občania vedia málo o riadení obcí, miest, krajov až po štát, o kompetenciách, povinnostiach a zodpovednosti jednotlivých samospráv.
PAULÍNA IĽAŠOVÁ: Ambiciózni kandidáti na hlavu štátu politickú prax nepotrebujú! Dôsledky sa dostavili.
Na uhle pohľadu mienkotvorných médií záleží. Typickým príkladom je postoj ochranárov a opozície v prípade lesov postihnutých kalamitou a následne podkôrnym hmyzom.
ŠTEFAN HORVÁTH: Výsledky nedávnych volieb v Nemecku, Rakúsku a Česku potvrdzujú dlhodobejší trend ústupu európskej ľavice z jej pozícií.
DUŠAN MLYNÁRIK: Na uhle pohľadu mienkotvorných médií záleží. Typickým príkladom je postoj ochranárov a opozície v prípade lesov postihnutých kalamitou a následne podkôrnym hmyzom.
PAULÍNA IĽAŠOVÁ: Podľa nastavených kritérií pre tých, čo majú záujem o najvyššiu ústavnú funkciu, stačí byť občanom SR v určitom veku a predložiť potrebný počet podpisov.
KVETOSLAVA SCHUTOVÁ: Stačí vraj urobiť hrubú čiaru a všetko bude zabudnuté. Tento všeliek ponúkajú politici i novinári nášmu najvyššiemu ústavnému činiteľovi.
TIBOR KRÁLIK: Požiadal ktosi nadnárodných producentov potravín, aby doložili svoje tvrdenia o rozdielnej kvalite potravín faktami?
LADISLAV HOFIERKA: Informácie o našom prezidentovi sa už určite stali predmetom dôkladného prešetrovania príslušnými orgánmi, ktorých výsledok verejnosť s napätím očakáva.
MIKULÁŠ DIMUN: V televíznom spravodajstve sa 5. októbra objavil šot so zábermi akcie, pri ktorej pod dohľadom colníkov z Nitry likvidovali zaistený pašovaný tovar.
MATEJ POLÁK: Dobre, že SPU kráča s dobou a modernizuje výskum i vzdelávanie, ale bolo by ešte lepšie, keby stratégovia na univerzite nezabúdali na potreby praxe.
FRANTIŠEK SKLADANÝ: Podstata problému, či niekto okradol štát, podvádzal pri účtovníctve a manipuloval s verejnou mienkou, novinárom dajako uniká do stratena.
LADISLAV KOVÁČIK: Tancuje sa v obciach, okresoch, krajoch aj na celoštátnej úrovni. Motívom tohto žánru je nebotyčný zisk.
MICHAL MAJTÁN: V „divokých“ 90. rokoch boli podvody s pozemkami veľmi obľúbeným „športom“.
VERONIKA PINTEROVÁ: Vítam iniciatívu splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny Ábela Ravasza, ktorý otvoril otázku výučby slovenského jazyka na národnostných školách.
MILAN BUŠO: S blížiacimi sa regionálnymi voľbami máme zase plné schránky portrétov pánov a dám, ktorí nám sľubujú zmenu našich životov k lepšiemu.
JÁN HIRJAK ML.: Nezabúdame, spomíname, a tak sa po tieto dní uskutočnilo veľa akcií súvisiacich s jubileom spisovateľky Boženy Slančíkovej-Timravy.
JAROSLAV GILÁNI: Prezident Andrej Kiska po kladení vencov k pamätníku na Dukle ignoroval možnosť zastaviť sa na spiatočnej ceste aj pri hroboch vojakov vo Svidníku.
MIKULÁŠ DIMUN: Pravidelne z úst hovorcov jednotlivých ministerstiev počúvame, keď čosi nie je vyhovujúce pre obyvateľov, ale v plnom rozsahu vyhovuje štátu, frázu: „Je to dané zákonom!“
DUŠAN MLYNÁRIK: Keď v roku 2014 v prezidentských voľbách porazil Andrej Kiska Roberta Fica, dalo sa predpokladať, že ich vzťahy nebudú ideálne.
JAN HUDEČEK: Náš pán prezident nezaprie podnikateľskú dušu, ktorá vraví, že najlepšia obrana je útok.
JOZEF GRIGEL: Ako je možné, že zbohatlík vstupuje do politiky, aby si ešte viac nahonobil majetku pod rúškom imunity a zakrýval svoje predchádzajúce prešľapy?