KVETOSLAVA SCHUTOVÁ: Tohtoročné oslavy SNP poukázali na vážnosť situácie v našej krajine.
PETER GERGEL: V týchto dňoch je na mieste pripomenúť si hrdinstvo príslušníkov 1. čs. stíhacieho pluku v ZSSR, ktorí pod velením škpt. Františka Fajtla prileteli na pomoc letectvu SNP.
JAROSLAV GILÁNI: Ekonomika pracuje vo vysokých obrátkach, ľudia utrácajú zarobené alebo vypožičané peniaze a jediné obavy z budúceho vývoja majú finanční experti a politici.
JAROSLAV GILÁNI: Dlho som čakal, ako sa bude nazývať dnešný ekonomický systém, pretože i ten od polovice deväťnásteho storočia sa vyvíjal až do dnešnej podoby.
MIKULÁŠ DIMUN: Riešila pani poslankyňa Blahová aj umiestnenie chovancov Čistého dňa po zrušení?
FRANTIŠEK SKLADANÝ: Z vyjadrení reportérov či politikov nadobúdam dojem, že oni vedia najlepšie posúdiť zložitosti výskumu a vývoja.
JAROSLAV GILÁNI: Traduje sa, že zamestnanec firmy Baťa, vyslaný ako obchodný zástupca do Afriky, po zistení stavu poslal do centrály v Zlíne odkaz, že nádej na obchod s topánkami je mizivá, pretože všetci ľudia chodia bosí.
LADISLAV HOFIERKA: Tak ako to vidím ja ako radový občan nášho štátu, dalo sa to čakať.
DUŠAN MLYNÁRIK: Po parlamentných voľbách tri rôznorodé strany zostavili vládu.
VINCENT TÓTH: Celý život sme ako učitelia žili z peňazí rezortu školstva. Boli sme predĺženou rukou strany. Museli sme preto držať hubu a krok.
KVETOSLAVA SCHUTOVÁ: Dá sa povedať, že naša spoločnosť funguje na princípe brzda a plyn.
JAROSLAV GILÁNI: Poľský výklad dejín nebol nikdy v súlade s výkladom ruskej strany.
JAROSLAV GILÁNI: Udalosť, akou bola posledná rozlúčka so zosnulým profesorom Štefanom Nosáľom v starej budove SND, poskytla zanedbávaný obraz o tom, kam ako Slováci patríme.
JAN HUDEČEK: Pravidelne jazdím v zahraničí na bicykli bez problémov, iba u nás a v Českej republike sú vodiči arogantní a bezohľadní voči cyklistom hlavne pri predchádzaní.
SILVIA OKÁLIOVÁ: Na sociálnych sieťach sú v súčasnosti viac ako dve miliardy ľudí.
LADISLAV KOVÁČIK: Lídri najsilnejších parlamentných strán Smeru a SaS majú na Nemecko a Francúzsko, ako ťahúňov Európskej únie, rozdielne názory.
OTO KLOSTERMANN: Duálne vzdelávanie je v podstate jednoduché. Ide o prepojenie dvoch zložiek odborného stredoškolského vzdelávania, a to teoretickej a praktickej prípravy.
VINCENT TÓTH: Páni poslanci, čo to má byť? Môže učiteľ vyžiť z minimálnej mzdy alebo zo mzdy, ktorá nie je adekvátna pre takú dôležitú spoločenskú úlohu?
JAROSLAV GILÁNI: Ak úplne zanikne odborný výcvik na stredných odborných školách, bude to katastrofa pre celý výchovno-vzdelávací systém.
ŠTEFAN HORVÁTH: Ministerstvo zdravotníctva sa nezaprie.
KVETOSLAVA SCHUTOVÁ: Keď redaktori televíznych spravodajstiev kládli otázky účastníkom pochodov proti korupcii, v podstate všetci hovorili to isté. Že nemajú dôkazy, ale sú presvedčení, že korupcia je na Slovensku všadeprítomná.
DUŠAN MLYNÁRIK: Veľký koláč sa ľahko delí a bez ťažkostí sa z neho odkrajuje. Keď sa väčšina minie a zostáva iba niekoľko kúskov, majiteľ si uvedomí, akú veľkú cenu majú!
LADISLAV HOFIERKA: Z denníka Pravda som sa dozvedel, že obchodná zmluva TTIP medzi EÚ a USA je opäť aktuálna.
LADISLAV HOFIERKA: Vláda prichádza s návrhom opatrení, aby na jednej strane nevznikal nadbytok absolventov bez uplatnenia a na druhej strane nechýbali špecialisti, ktorých podniky potrebujú.
ŠTEFAN HORVÁTH: Mohlo by sa zdať, že odchodom Igora Matoviča do „ilegality“ sa z parlamentu vytratili absurdity. Opak je však pravda.