KVETOSLAVA SCHUTOVÁ: Máme za sebou mesiac zúčtovania. Správcovské spoločnosti odoslali vlastníkom bytov vyúčtovanie za dodávky tepla, vodné a stočné, ako aj ostatné služby spojené s bývaním za vlaňajší rok.
JAROSLAV GILÁNI: Odborníci na dopravné stavby predpokladajú, že úsek diaľnice D1 medzi Turanmi a Ivachnovou bude sprejazdnený až v roku 2027 po ukončení prác na tuneli Korbeľka.
RASTISLAV ŠKODA: V porovnaní so sekulárnou Európou sú Spojené štáty silne religiózne.
VLASTISLAV MIZERÁK: Od 1. mája boli nosnou témou domácej politiky návrhy opatrení na zvýšenie miezd.
VINCENT TÓTH: Naši lekári si pred časom vybojovali zvýšenie platov. Napriek tomu absolventi medicíny odchádzajú za lepším zárobkom do Nemecka, Rakúska či susedného Česka.
DUŠAN PIRŠEL: Internet je vo svojej podstate demokratický a pluralitný nástroj, keďže všetkým ľuďom umožňuje, aby dali o sebe vedieť.
MIKULÁŠ ČOLLÁK: Premiér sa tvári rozčúlene, keď hovorí o dvojrýchlostnej Európe. Sám však mohutne prispieva k dvojrýchlostnému Slovensku.
KVETOSLAVA SCHUTZOVÁ: Slovensko mi miestami pripomína krajinu výziev.
RASTISLAV ŠKODA: Ako to myslia tí, čo vravia, že Európa bude buď kresťanská, alebo nebude vôbec?
ZLATICA GREGOROVÁ: Za najväčší problém Slovenska považujem to, že sme po roku 1989 prišli o sebestačnosť vo výrobe potravín.
VINCENT TÓTH: Ekonomike sa darí – klesá nezamestnanosť, rastie HDP, zlepšuje sa aj výber daní. A tak Smer prichádza s opatreniami na zlepšenie života ľudí.
VLADIMÍR URBAN: Blíži sa koniec školského roka a na ministerstve školstva by mali vrcholiť práce na Pedagogicko-organizačných (POP) pokynoch na školský rok 2017/2018.
Keď Robert Fico na nitrianskej oslave Sviatku práce ohlásil rozhodnutie vlády upraviť Zákonník práce, zožal búrlivý potlesk.
MUDR. JANKA KARDOŠOVÁ: Ako lekárka, ktorá absolvovala množstvo nočných služieb na pohotovosti.
DUŠAN PIRŠEL: Niekedy to vyzerá tak, akoby sa ľudstvo načisto zbláznilo a nikoho nebaví seriózne sa zamyslieť ako ďalej.
TIBOR GRÉK: Všetky vlády bez rozdielu politickej orientácie vyhlasujú, ako je potrebné uskutočňovať reformy.
VINCENT TÓTH: Na protikorupčnom pochode, ktorý sa konal v centre Bratislavy, zazneli mnohé výhrady.
KVETOSLAVA SCHUTOVÁ: V spoločnosti opäť rezonuje RTVS. Jún sa blíži a s ním aj voľba nového generálneho riaditeľa.
LADISLAV KOVÁČIK: Sledovaním televízie sme okrem iného aj strojcami svojho zdravia.
ŠTEFAN HORVÁTH: Zrušením Mečiarových amnestií sa skončila jedna etapa vyrovnania sa s touto traumou.
SAMUEL BREČKA: "Zrušenie” Mečiarových amnestií bolo len divadielko, ktorým sa naši vládni predstavitelia rozhodli nakŕmiť slovenskú verejnosť.
KLAUDIA FILUŠOVÁ: Slovákov dlhodobo najviac trápi nezamestnanosť, a to i napriek tomu, že v poslednej dobe došlo k jej značnému poklesu.
VINCENT TÓTH: Pred Dňom učiteľov sa začala diskusia o veľkej reforme školstva. Mám za sebou 40-ročnú pedagogickú prax, a tak by som chcel do nej prispieť aj ja.
JAROSLAV GILÁNI: Dnešní pohrobkovia ľudákov, ktorí velebia Ferdinanda Ďurčanského a chodia spievať a klásť vence k hrobu Jozefa Tisa, sú stále medzi nami.
MIKULÁŠ DIMUN: Obyvateľstvo Slovenska je pravidelne stresované správami o tom, že v tých či oných dovezených potravinách sa vyskytla nejaká zdraviu škodlivá látka.