Aká kultúra života?

03.01.2013 17:00

Žena je nástroj diabla. Kladivo na čarodejnice nás učí, že ženy sú údajne náchylnejšie na zlo pre neukojiteľnú žiadostivosť a ľahký rozum.

Skrátka žena je horkejšia ako smrť a smrť aj smrtka sú ženského rodu. Nielen v 15. storočí, ale aj dnes nálepkujú vyvolené inštitúcie práva žien ako „kultúru smrti“: od feminizmu, ktorý je stelesnením zubatej, je už len krôčik k ďalšej smrtonosnej aktivite – obhajobe práv neheterosexuálnych osôb. Takto to vidí aj Inštitút Leva XIII., zaštítený minulou a súčasnou pápežskou autoritou, ktorý sa v tomto názorovo rozčesnutom svete sám situuje ku „kultúre života“.

Organizácie, ktoré obhajujú práva sociálnych menšín, sú totiž podľa inštitútu nositeľkami „kultúry smrti“. Bohabojní rozpútavajú v nenávistnej kultúrnej vojne boj na život a na smrť proti ľudským právam. Ako si môžu byť takí istí, žeby Kristus, ktorý sa zastával ľudí na okraji väčšiny, dnes nepovedal niečo ako „Nechajte menšiny prísť ku mne…“?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku