Hlasy zo stratégie

30.03.2015 13:00

Februárové referendum okrem iných zaujímavostí vyplavilo na povrch aj jednu dobrú a jednu zlú ľudskoprávnu správu. Tá dobrá je, že geniálna stratégia „mlčanlivej kampane“ LGBTI organizácií prinútila médiá hľadať odborné názory tejto strany kauzy medzi ľudskoprávnymi odborníčkami a odborníkmi.

A že ich je naozaj dostatok a že sú argumentačne i komunikačne výborne vybavení/é, o tom svedčili predreferendové diskusie s právničkou Jankou Debrecéniovou, so sociologičkami Jarmilou Filadelfiovou, Silviou Porubänovou a Dagmar Hornou či s politológom Kálmánom Petőczom. Ale nielen s nimi.

Tá zlá správa je, že sa zrejme nikto z nich nechystá vstúpiť do „veľkej“ politiky, kde by ich znalosti a ľudskoprávne videnie problémov Slovenska mohli výrazne obrátiť čudesné nazeranie na problémy všetkých, nielen „kontroverzne“ vnímaných menšín. Ešteže je ich hlas počuť aspoň z nedávno prijatej stratégie ľudských práv.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#LGBTI #ľudské práva #referendum o rodine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku