Vegánstvo je súcit

10.03.2016 10:30

Pomaly a opatrne sa už aj do našich médií dostávajú správy o škodlivosti živočíšnych potravín na naše zdravie a na planétu Zem, ktorej zdroje, ako už vieme, nie sú nevyčerpateľné.

V súvislosti s konzumáciou mäsa sa hovorí o globálnom otepľovaní a o rakovine, ale stále väčšina z nás nie je tak ďaleko, aby na základe týchto zistení svoje stravovacie návyky zásadne zmenila. O čom sa však stále mlčí, je kvalita života zvierat vo veľkochovoch a ich inštitucionali­zované týranie, ktoré niektorých ľudí motivuje k alternatívnym spôsobom stravovania.

Aj napriek známym faktom sa vegáni často ocitajú v situáciách, kedy musia opakovane vysvetľovať, že potrebné živiny je možné získať aj z rastlinných zdrojov a že aj ich strava vie byť výživná, pestrá a chutná. A tak, keď nabudúce budete hovoriť nejaký vtip na adresu vegánov, skúste si uvedomiť, že ich správanie je založené na súcite, nie na nenávisti k druhým.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rakovina #globálne otepľovanie #vegánstvo #živočíšne potraviny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku