NORA SLIŠKOVÁ: Dagmar Horná, predsedníčka Celoštátnej komisie Olympiády ľudských práv, pri komentovaní tohto ročníka povedala zaujímavú, ale značne znepokojujúcu vec.
DOMINIKA CHRASTOVÁ: Súčasné dianie nám ukazuje, že nedostatočné znalosti dejepisu môžu byť hrozbou pre bezpečnosť štátu.
TOMÁŠ DUREC: Internet je vo svojej podstate úžasný a zároveň priam obludný vynález.
KRISTÍNA JEŽOVÁ: Deň čo deň ma prezeranie sociálnych sietí prekvapuje viac. Šokujú a zarmucujú ma nenávistné a extrémistické komentáre.
BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.
RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.
JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.
ALENA FRAGULOVÁ: Nič nie je zadarmo. Platí to aj pre prácu médií. Tie si však môžu vybrať, či raz za čas finančnú odmenu nevymenia za dobrý pocit.
ZUZANA ŠOLTÉSOVÁ: Nielen psy a mačky sa dajú adoptovať. Nie je však adopcia ako adopcia. V tejto „kozej“ nejde iba o to, aby sa o zvieratá dobre postaralo.
MARTINA PAULÍKOVÁ: V Slatinke, kde ľudia elektrinou naozaj šetria, platili v bývalej škole doteraz za spotrebu asi 0,15 MWh ročne okolo 150 eur.
JANA HRDLIČKOVÁ: „Ak ti je zima, vezmi si, čo potrebuješ. Ak chceš pomôcť človeku, zaves sem teplú bundu.“ Inšpiráciou mi bol vešiak v Budapešti.
ZUZANA ŠTEVULOVÁ: Pred pár dňami vláda schválila novelu zákona o pobyte cudzincov. Pre neznalých veci – je to základný nástroj štátu, ktorým sa vykonáva migračná politika.
MICHAL HVORECKÝ: Pozeral som prenos z otvorenia novej budovy Hamburskej filharmónie. Vážny štátny akt, prezident, kancelárka, ministri, poslanci.
HANA FÁBRY: Článok by sa mohol volať aj Všetko, čo ste mohli vedieť o mačacom útulku na Rebarborovej ulici v Bratislave, ale nemôžete, lebo nepoznáte pohľad druhej strany.
EKA BALAŠKOVÁ: Nie som veľká športová fanúšička, aj keď, samozrejme, niektoré mená rezonujú aj vo mne.
ZUZANA ŠOLTÉSOVÁ: Pravidelné nákupy v Rakúsku. Kupujem potravu pre mačky a psy, potreby do domácnosti. Kvalitnejšie a často lacnejšie.
IVOR ŠVIHRAN: Čo čakať od nového roka? Osobne chcem pokračovať v tom, čo bolo dobré aj v predchádzajúcom roku, teda šiestou sezónou vlastivedných prechádzok.
VIERA NÉMETHOVÁ: Záver roka je pre mnohých z nás časom, keď si spomenieme, čo všetko sme v roku 2016 zažili.
KAMIL KANDALAFT: Úradu prezidenta USA sa ujme človek, popri ktorom doterajší proizraelskí prezidenti vyzerajú ako hipisáci.
JURAJ MELICHÁR: Prevrátili verejné financie na Slovensku v roku 2016 významný princíp „znečisťovateľ platí“ naruby?
PATRIK KREBS: Nový rok – nové želania, nové veci. Napadá mi však, že niektoré veci by práve boli dobré, ak by zostali po starom.
JARMILA VAŇOVÁ: My Rómky a Rómovia si zvykneme želať obyčajno-neobyčajné veci. Najviac zdravie a šťastie.
KAJA BERNÁTOVÁ: Predstavme si, že by sme nemrhali energiu na hádky o tom, ako je nemožné pomôcť všetkým ľuďom na úteku.
CHRISTIÁN HAVLÍČEK: Mnoho z nás, transrodových ľudí, má ešte stále strach prejaviť sa a žiť svoj život. Strach z odmietnutia, z odsúdenia, z útokov.
JANA JABLONICKÁ-ZEZULOVÁ: Slovensko zažilo minulý rok v novembri jedno veľké výročie. Moderné na svoju dobu.