MARTINA ZBOROŇOVÁ: V násilí nemajú obe strany rovnocenné postavenie. Pri hádke nemáte strach argumentovať či nesúhlasiť. Pri násilí ten strach máte.
PETRA EZZEDDINE: Cez noc sme sa ocitli v rovnakom byte, v rovnakej posteli, ale v inom štáte, ak to tak môžeme povedať.
HANA FÁBRY: Po voľbách prišlo odrazu Slovensko na to, že má hnedý problém. A že zazvonil budík.
PETER VITTEK: Všetci to poznáme: zaujme nás nejaký článok, no nemôžeme ho dočítať bez zaplatenia.
PATRIK KREBS: Áno, realita nás dobehla. Stalo sa, čo sme si donedávna nepripúšťali ani vo sne. ĽSNS sa dostala do parlamentu.
KATEŘINA JAVORSKÁ: V záľahe plamenných zvolaní proti Bruselu, utečencom či Rómom sa tu potichu liahne nenávisť, fašizmus či nacionalizmus najhrubšieho zrna.
ELENA TEPLANOVÁ: Saudská Arábia našťastie básnika Ašrafa Fajáda za rúhanie voči „tradičným kultúrnym hodnotám” nepopraví, ale „len“ zbičuje a uväzní.
RADOVAN MEDOVIČ: Celému Slovensku je jasné, že rezort školstva stojí pred ťažkými výzvami, ktorým bude nová ministerka čeliť ihneď po nástupe do funkcie.
ROBO MIHÁLY: V deň výročia vzniku Slovenského štátu vyvesili študenti na priečelí budovy Univerzity Komenského transparent s preškrtnutým hákovým krížom.
JARMILA LAJČÁKOVÁ: Fašizmus už nie je izolovaný prípad v individuálnej histórii niekoľkých krajín, napísal roku 1937 nemecký ústavný právnik Karl Loewenstein.
RADOSLAV KOVÁCS: Bez irónie sa naozaj teším, že v Bratislave je tak veľa antifašistiek a antifašistov, ktorí dali hneď po voľbách najavo, kde stoja a čo si myslia.
IRENA BIHARIOVÁ: Odvtedy, čo „Vodca“ prekročil prah parlamentu, zaplavilo slovenské internety nespočetné množstvo teórií o príčinách a vinníkoch.
HANA FÁBRY: Niekedy neviem, či je pre Slovensko zaujímavejší český web Deník Referendum (DR) alebo gerilové „bojůvky“, o ktorých občas píše. Najskôr oboje.
JAROSLAV HOCHEL: Problematika menšín je aktuálna v každej spoločnosti a dobe a postoj k menšinám je akýmsi barometrom vyspelosti tej-ktorej spoločnosti.
BARBORA FRIDOVÁ: V Alžírsku vstúpil do platnosti zákon, na základe ktorého je možné trestať násilie páchané na ženách, vrátane obťažovania žien na ulici.
MARCELA SPIŠŠÁKOVÁ: Pomaly a opatrne sa už aj do našich médií dostávajú správy o škodlivosti živočíšnych potravín na naše zdravie a na planétu Zem.
Zuzana Šoltésová: Ak chce babka vlastniť kozu, mala by poznať zákony. Skôr ako si privedie kozu na dvor, je povinná tento úmysel legalizovať.
MATEJ MEDVECKÝ: Vlajka pre Tibet je medzinárodná kampaň, ktorej cieľom je každoročne upozorniť na porušovanie ľudských práv v Tibete vyvesením tibetskej vlajky.
MARTINA PAULÍKOVÁ: Za živé rieky a čistú vodu je nová iniciatíva, ktorá vznikla ako reakcia verejnosti na zhoršujúci sa stav vôd na Slovensku.
MATEJ VAGAČ: V hlavnom meste sa rozhoduje proti verejnému záujmu: nekoncepčne a v prospech súkromných developerov.
KAJA BERNÁTOVÁ: Na Slovensku, kde s utečencami nie sú prakticky žiadne skúsenosti, sa proti nim koná ďalší pochod. Aj v Turíne sa pochoduje – na znak solidarity.
IVOR ŠVIHRAN: Rozmýšľali ste niekedy, ako a čím komunikuje Bratislava navonok okrem pamiatok a architektúry?
HANA FÁBRY: Klasika. V televízii pozeráte šot o ručnej výrobe keramiky. Zadávateľ diela si určí, aký produkt potrebuje, výrobca jeho predstavy pretaví do reality.
IGOR POLAKOVIČ: Poznáte to. Niekto sa pred nami vlečie ako slimák, zmätene odbočí či dokonca drzo zaparkuje na našom obľúbenom mieste.
ZUZANA FIALOVÁ: Robili ste niekedy dobro zle? „Za tých dvadsať rokov určite áno. Konať dobro ešte neznamená, že sa robí dobre.