IRIS KOPCSAYOVÁ: Tak teda máme za sebou návštevy poslancov z Európskeho parlamentu. Aké budú konzekvencie, sa ešte ukáže, no to, aký dojem sme ako štát na europoslancov urobili, je jasné už teraz.
IGOR DANIŠ: Na Slovensku sa už nezhodneme na ničom, ani na tom, že pomaranč je oranžový a špenát zelený.
TOMÁŠ IMRICH PROFANT: Na Slovensku sa stala nevídaná vec. V liberálnej bubline vznikol spor o genocídu v Gaze páchanú Izraelom. Už samotná debata je víťazstvom, pretože narúša doterajšiu hegemóniu proizraelského nastavenia väčšiny slovenských elít.
ĽUBOMÍR JEMALA: Po 32 rokoch existencie samostatnej SR to teda bez veľkej a zásadnej reformy riadenia štátu a samosprávy nepôjde.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Hoci slovenská ekonomika z pohľadu laika nijako nevyniká nad okolité štáty a už vôbec nedosahuje úroveň vyspelých západných krajín, podľa Národnej banky Slovenska sa vyvíja celkom priaznivo.
IGOR DANIŠ: Ešte do minulého týždňa boli dvom čiernym ovciam V4 - Slovensku a Maďarsku – dávané za príklad Poľsko a Česko. Lenže politika je nevyspytateľná.
ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensko potrebuje konsolidovať verejné financie oveľa viac ako iné krajiny EÚ. Riešenia v podobe dane z finančných transakcií sú však zabijakom podnikateľského sektora, „škrtením“ hospodárskeho rastu a odstrašujúcim prvkov pre investorov.
Už menej sa rozumie tomu, ako rast produktivity vzniká. Nový výskum McKinsey Global Institute ukazuje, že leví podiel na ňom má len niekoľko firiem, ktoré sa neboja robiť odvážne kroky.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Harabin povedal, že ho nemohli ne-o-slo-bo-diť. Bývalý predseda Najvyššieho súdu bol obžalovaný z toho, že schvaľoval ruskú agresiu na Ukrajine. Sudca dospel k záveru, že takéto vyjadrenia nie sú trestným činom.
IGOR DANIŠ: Politický systém s eseročkovými stranami pod autoritatívnou taktovkou dominantného lídra a bez regionálnych štruktúr škodí Slovensku.
OLIVER BAKOŠ: Mnoho spoluobčanov sa cíti znepokojených nečakanou eskaláciou násilia vo Vietname, keď pri štátnej návšteve tam bol Macron podrobený de jure neobvyklému fyzickému násiliu.
JOZEF LENČ: Bez kapitána, ktorý nemá ambíciu chopiť sa kormidla, no dookola opakuje pieseň Smeru, sa loď bude len naďalej potápať.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Práca namiesto dávok - tento zámer by mal naplniť zákon o službách zamestnanosti, ktorý by mal podľa ministra práce Erika Tomáša motivovať ľudí k práci.
IGOR DANIŠ: Sme na Slovensku, kde si niektorí politici myslia, že nad nich nie je a patrí im celá krajina. Nebolo toho už odísť?
DAMAS GRUSKA: O nič menej zaujímavé boli diskusie v kuloároch. Točili sa primárne o rôznych bezpečnostných hrozbách. Prišla reč aj na ruské aktivity.
LAURENCE NARDONOVÁ: Vnímať vznikajúce transatlantické rozdelenie ako geopolitické je však zavádzajúce. Rozkol je ideologický.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Nevedno, či s transakčnou daňou Danko nakoniec pohne, zato Kamenický ponúka pri platbách novinku - QR kódy. Testovať ich začnú od novembra tohto roka.
IGOR DANIŠ: Ak nemáme žiadny kurz, posúvame sa dopredu naverímboha a iba sa vŕtame v minulosti – to sa nikdy, ani v osobných životoch, nekončí dobre.
PETER MACSOVSZKY: V hrozivých dobách obyvatelia tejto planéty hľadajú útechu (pokoj duše), v čom sa len dá. Niekto v športe, niekto v sexe, niekto v štúdii duchovných tradícií, väčšinou exotického pôvodu.
MATOUŠ HORČIČKA: Odcudzenie režimu akcelerujú aj trvajúce represie, neustále prelamované rekordy popráv, vysoká miera korupcie a neslobody či nedôvera v akúkoľvek reformu.