JOZEF SEDLÁK: Niet politickej strany, ktorá by v kampani nevytiahla ceny potravín ako veľkú predvolebnú tému. Akoby aj nie, veď za jedlo platíme posledné dva roky viac, ako sme zvykli.
MARIÁN REPA: Informácia, že 40 percent voličov sa rozhoduje podľa volebných programov, by bola nepochybne skvelou správou, keby sa zakladala na pravde. Žiaľ len ťažko tomu uveriť.
JURAJ MARUŠIAK: Ústava SR, napriek početným nedostatkom, ktoré sa prejavili počas 31 rokov jej platnosti, a častým novelizáciám, je moderným dokumentom.
IVAN HOFFMAN: S tým, ako degraduje politika a rastie nespokojnosť s politikmi, sa čoraz viac ukazuje potreba kritizované vyčíňanie politikov stručne pomenovať.
BORIS ZALA: Možno by oslavy výročia SNP ani nevyvolávali takú veľkú pozornosť, keby sme neboli v najhorúcejšom strede volebnej kampane; keby prudký nárast podpory neofašistickým stranám nekváril Európu aj Slovensko
IGOR DANIŠ: Prezidentské voľby sa budú konať až v máji 2024, pol roka po zostavení novej vlády. Akýkoľvek opozičný kandidát tak bude automaticky vo výhode.
MICHAL HORSKÝ: Aká kampaň, taká vláda. Napriek dôležitosti transparentnosti politických strán sa zdá, že nás to netrápi tak, ako by malo. Skutočne nám je jedno, ako strany narábajú s (našimi) peniazmi?
RADOVAN GEIST: Časti elít sa možno splní sen o bezpečnom azyle v blízkom vesmíre. Väčšina ľudstva však bude uväznená na chradnúcej planéte.
JOZEF LENČ: Smer-SSD sa vrátil do minulosti: ideologicky k Marxovi a politikou k Mussolinimu. K tomu, aby bolo jasné, koho nenávidia, tvrdia, že „my nie sme bruselskí homosexuáli“.
MICHAL HORSKÝ: V dnešnej rozdelenej spoločnosti by sa nám tento počin nepodaril. Požierali by sme sa zvnútra a neboli schopní kolektívnej akcie.
IGOR DANIŠ: Ani po 80 rokoch si plne neuvedomujeme, že SNP s historickým oneskorením de facto katapultovalo Slovákov medzi moderné národy.
ĽUBOŠ PAVELKA: Bratislava je po Amsterdame a Prahe treťou najmenej dostupnou metropolou, pokiaľ ide o vlastné bývanie.
PETR WEISS: Majme na pamäti, že pri zrode našej demokratickej štátnosti bolo SNP. Bez neho by sme ju sotva mali.
JÁN BERACKA: Ani sankcie proti Rusku nie sú zadarmo a aj slovenské firmy si museli hľadať nové odbytové trhy
IGOR DANIŠ: Iróniou je, že Matovič s Hegerom, Sulíkom a prezidentkou presadením septembrového termínu volieb pravdepodobne darujú Ficovi triumfálne víťazstvo.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Ak Richard Sulík pokladá Progresívne Slovensko za svojho prirodzeného partnera, tak predseda PS Michal Šimečka bol ešte ústretovejší.
OLIVER BAKOŠ: Poslanci OĽaNO sa ani tesne pred voľbami nevzdali vlastných politických myšlienok. Naopak, formulujú ich stále smelo, akoby z pôvodného, takpovediac „boľševického“ stanoviska.
Boris Kollár: Slovenská banková asociácia na poslednú chvíľu zrušila stretnutie za okrúhlym stolom. Banky tým dali jasne najavo, že nemajú ochotu pomôcť ľuďom so zvýšenými hypotekárnymi splátkami.
MICHAL HORSKÝ: Ruský diktátor naservíroval svojmu šéfkuchárovi poslednú večeru. Len málokto pochybuje, že za atentátom bol niekto iný. Pokus o puč sa nevypláca. Či?
MARIÁN REPA: Hlas sa dlho vymedzoval voči Smeru. Pokiaľ kraľoval prieskumom, mohol si to dovoliť. Lenže na jar sa situácia zmenila a na vrchole ho vystriedal Smer. Hlas, celkom prirodzene, začal otáčať.