ĽUBOŠ PAVELKA: Dôsledky svetovej zdravotnej pandémie na občanov sa v USA rozhodli liečiť peňažnou vakcínou v objeme 1,9 bilióna dolárov.
JOZEF LENČ: Pred koróziou straníckej politiky a pred politikmi typu Igora Matoviča a Borisa Kollára pred rokmi varoval politológ Michal Horský. Žiaľ, nik ho nepočúval.
LÍVIA ČERNICKÁ: Podmienky Matoviča sú iba hlúpou pomstou. A odkladaním riešenia problému na neskôr. Ale on nás dobehne. Žiaľ, všetkých.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Podľa medzinárodnej siete People's Vaccine Alliance západné farmaceutické spoločnosti chudobným krajinám predávajú vakcínu niekoľkonásobne drahšie.
MICHAL HORSKÝ: Príchod jari víta sneh, počet obetí koronavírusu presiahol deväťtisíc a kabinet Igora Matoviča sa preklápa do štvrtého týždňa krízy v kríze. Vitajte na Slovensku!
BORIS ZALA: Koalície padajú často, vlády sa rekonštruujú, premiéri menia. Odvolávanie premiéra pre neschopnosť, aroganciu, primitívnosť a manažérske zlyhávanie však nemá asi v Európskej únii obdobu.
Oliver BAKOŠ: Na Slovensku sme už pred pár týždňami prestali používať vládu na vládnutie, preto kolízie nahradil všeobecný súlad. Ide o pokrok s fatálnymi následkami.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Múdre rozhodnutia mieria na udržanie sociálnej istoty a okamžitú ekonomickú podporu. O slovenskej vláde to však - neplatí.
IGOR DANIŠ: Mala to byť vláda zmeny, po roku je na pokraji krachu. Úspešný príbeh sa nekoná. Koalícia žiadnu novú politiku nepriniesla, skôr naopak.
RADOVAN GEIST: Popularita kratšieho pracovného týždňa rastie. Španielsky experiment by mohol ukázať možnosti jeho širšieho uplatnenia.
MIROSLAV TÍŽIK: Vládna kríza, ktorej už niekoľko týždňov Slovensko otvorene čelí, najčastejšie vyvoláva dve reakcie. Obe sa sústreďujú na úlohu premiéra Igora Matoviča pri jej vzniku, ale aj pri jej riešení.
IGOR DANIŠ: Zarážajúce je, že za dehonestujúce formulácie vôbec hlasovali koaliční poslanci, ktorí sa dušovali priniesť novú slušnú politiku.
MARIÁN REPA: Strana Za ľudí síce bola už jednou nohou preč, no Veronika Remišová stále váha. Dokonca sa objavili šumy, že by mohla vo vláde ostať, výmenou za ďalšie ministerské kreslá...
IVAN HOFFMAN: Existuje pravidlo, že každý vynález, ktorý človeku zjednoduší život, vedie súčasne k plytvaniu.
KAROL LOVAŠ: V priamom prenose sledujeme vnútorný rozklad štátu. Utrápení ľudia stojaci často na pokraji vlastných síl a životných podmienok.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Ohlasovaný zelený digitálny certifikát má ešte pred svojím vznikom mnohé „ale“.
IGOR DANIŠ: Zvaľovať všetku vinu za štýl vládnutia a z toho vyplývajúci značný pokles dôveryhodnosti vlády iba na premiéra je zo strany SaS a Za ľudí zavádzajúce a pokrytecké.
SILVIA PORUBÄNOVÁ: Nekonzistentný, nejednoznačný, útočný a agresívny diskurz sa ako bumerang vracia k tým, ktorí ho vypustili. A vie zasiahnuť a zraniť kohokoľvek.
SVETOZÁR KRNO: Len málokedy sa podarí zostaviť vládu s jasnou ústavnou väčšinou. Zdalo by sa, že v takomto prípade sa vládne jedna radosť. Posledných dvanásť mesiacov na Slovensku však svedčí o opaku.
ZDENKA KOLLÁROVÁ: Proti fámam sa bojuje ťažko. Neprešli ani dva týždne od informácie, že financi chystajú veľkú daňovú reformu, a na svete je poplašná správa: Daň z nehnuteľností vraj budeme platiť v tisíckach eur..