IGOR DANIŠ: Nakoniec Richard Sulík nepovalí iba vládu, ale aj vlastnú stranu, a odíde na ranč do Austrálie.
MARIÁN REPA: Vláda, ktorá v skutočnosti nevládne, len prežíva a všetku energiu míňa na to, aby sa udržala pri moci, síce získala čas, no spôsob, akým sa snaží zachrániť, je rovnako nešťastný ako väčšina z toho, čo doteraz robila.
ZUZANA KUSÁ: Ako sa odvolaním vlády dajú pokaziť Vianoce, ak vo výskumoch väčšina obyvateľov deklaruje, že sa o politiku zaujíma málo alebo vôbec?
TOMÁŠ BEŇUŠKA: Deje sa presne to, čo sa aj očakávalo: slovenská spoločnosť je stále menej tolerantná voči Ukrajincom a nič nenasvedčuje tomu, že by sa postoj mal zmeniť.
MARIÁN REPA: Školstvo čaká ďalšia reforma, čo prirodzene vyvoláva obavy, ako to zasa dopadne. Doteraz jedna školská reforma striedala druhú, no výsledok je biedny.
IGOR DANIŠ: Je absolútne jedno, či táto vláda v utorok prežije, alebo padne. Jej čas vypršal.
ĽUBOŠ PAVELKA: Nezdaňovanie jednorazových výberov nasporených dôchodkových úspor by bolo nespravodlivé.
ANTON MARCINČIN: Vláda najprv rodičom zaručila krásny dôchodok na starobu a potom hneď aj dve stovky mesačne na dieťa. Kde sa teda berie tá mrzká zvada?
MARIÁN REPA: Keď Miroslav Kollár vo februári 2021 opúšťal koaličné rady povedal, že už ďalej nemôže legitimizovať chaotické a nekompetentné vládnutie Igora Matoviča,“ Paradoxne teraz sa vládu rozhodol podržať.
PETER WEISENBACHER: Deň ľudských práv sa využiva na usporiadanie osláv, nezávisle od toho, či je čo sláviť. Omnoho rozumnejšie sa však zdá bilancovať, čo v ľudskoprávnej oblasti priniesol.
MCIHAL HORSKÝ: V parlamente to vrie. Rozprava k odvolávaniu vlády je plná emócií a nečudo nikomu, kto rezignoval na jej sledovanie. Čo sme sa dozvedeli? A domysleli saskári svoje kroky?
OLIVE BAKOŠ: Aj keď zvyčajne bývajú z politiky občania viac znepokojení ako samotná vláda, zdá sa, že v posledných dňoch situácia sama priviedla činovníkov k hlbokým zamysleniam.
BORIS ZALA: Parlamentný boj pokračuje. Pred očami sa nám rozvíja veľká taktická bitka, v ktorej strategickým cieľom jedných je dovládnuť a cieľom druhých vládu zhodiť, prípadne sa dopracovať k predčasným voľbám.
MARIÁN REPA: Hegerovi zostáva už len pár dní na to, aby presvedčili siedmich váhajúcich poslancov, od ktorých závisí osud koalície.
IGOR DANIŠ: Obdivujeme blahobyt v Rakúsku, vo Švédsku či vo Fínsku, ale len čo odtiaľ preberieme pozitívnu myšlienku, už ju obratom spochybňujeme.
IVAN HOFFMAN: Politika je nekonečný seriál, v ktorom sa priebežne menia aktéri. Hrá sa podľa scenára, takže politik stvárni predpísanú rolu a je hodnotený za jej umelecké stvárnenie.
DAMAS GRUSKA: Veľká časť financií z plánu obnovy ide na „zelenú ekonomiku“. Jej zásadné zlepšenie však od neho čakať nemožno. Najväčší problém pri skvalitňovaní životného prostredia je v našich v hlavách.
IGOR DANIŠ: Ak v Európe nevyklíčia nové inšpiratívne idey, nebezpečných polobláznov typu Ríšskych občanov bude iba pribúdať.
MICHAL HORSKÝ: Zvoní vláde umieračik? A bude hlasovanie o vyslovení nedôvery kabinetu Eduarda Hegera skutočne testom lojality parlamentných lastovičiek?
RADOVAN GEIST: Minister Szijjártó počas návštevy Slovenska dotiahol politickú flexibilitu takmer do dokonalosti: oficiálne rokoval s ministrom Káčerom, s ministrom Matovičom a ako čerešnička, s Robertom Ficom.