Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 9. diel

Hneď ako prezident udelil amnestiu a nevymenoval generálneho prokurátora, si v Hornom Výplachu vydýchli. Ďuro tvrdí, že pán prezident urobil iba jednu chybu: Zabudol udeliť amnestiu sám sebe. Už aj slepý Norbert vidí, ako v tej funkcii trpí.

My sa v celej kauze generálneho oného… Čentéša nevyznáme, píšu ďalej dedinčania premiérovi. Ale Fedor povedal, že človek v takejto funkcii má obrovskú moc. Údajne môže zastaviť čokoľvek: Gorilu, vlak, ba dokonca aj rast zemiakov. A naopak. Môže nariadiť vyšetriť bárs koho. Napríklad politickú stranu, alebo Jožovu ženu Irenu, ktorá má ústavný nález na pľúcach.

Dedinčanov okrem hlavy štátu zaujal aj fakt, že Gerard Deprardieu ušiel do Ruska. Kožkár Gábriš tvrdí, že tam bude žiť pod umeleckým menom Gerard Obelixovič Depardierov a Rusi budú podľa neho vyrábať matriošky. Rovnako je možné, že v novej verzii rozprávky Mrázik, stelesní Marfušu, lebo škaredšieho herca tam ešte asi nemali.

Ak chcete vedieť o dianí v Hornom Výplychu viac, pozrite si video a na ňom už 9. List staronovému premiérovi. Napísal ho a číta Rasťo Piško.

Rasťo Piško, List premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 24. diel

15.11.2014 17:24

Všetci dedinčania sa tešia, že od 17. novembra budú mať vlaky zadarmo! Ešte treba k nám, hovoria, do Horného Výplachu, postaviť železnicu. Ale to je už maličkosť...

Rasťo Piško, List premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 23. diel

01.10.2014 14:00

Pán premiér, už si pripadáme ako tí Lipšicovi liberáli – chodíme zo strany na stranu a nikde nás nechcú, sťažujú sa obyvatelia Horného Výplachu.

Rasťo Piško, Listo premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 22. diel

11.06.2014 06:00

Jediný, kto nás potešil, je Richard Sulík, ktorý už zničil vlastnú vládu a teraz sľubuje, že zničí aj Európsku úniu, píšu premiérovi občania Horného Výplachu.

Angela Merkelová

Merkelová: EÚ musí o brexite rokovať spravodlivo

29.03.2017 19:48

Nemecko sa pokúsi o to, aby mal brexit čo najmenší vplyv na občanov Európskej únie žijúcich v Británii.

Euro, peniaze, kalkulačka

Čerpanie eurofondov majú zjednodušiť zmeny v zákone

29.03.2017 19:07

Zjednodušenie čerpania eurofondov a zníženie administratívy je zámerom novely zákona o príspevku poskytovanom z eurofondov-

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Kyjev nedokázal súdu vysvetliť, prečo nesplatil Rusku pôžičku

29.03.2017 18:45

Ukrajina nedokázala uspokojivo vysvetliť, prečo nesplatila Rusku dlh tri miliardy dolárov z roku 2013.

peniaze, eurá

Brexit môže výrazne zvýšiť platby Slovenska do EÚ

29.03.2017 16:09

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ môže pre Slovensko znamenať dodatočné desiatky miliónov eur, ktorými bude musieť prispieť do rozpočtu únie.