GABRIEL BLAŠKOVIČ: Mnohé vyhlásenia politikov o šetrení na dôchodkoch sú skôr farizejský protest voči politickým protivníkom, ako zámer nedopriať dôchodcom dôstojnú starobu.
MARTIN HREHOR: Pomoc od ministra Krajniaka sme doteraz nedostali. Dôvod? Dlhoval som na odvodoch do VšZP za zamestnanca, 48 centov.
PAVEL FÁBRY: Viaceré z mimovládok sa hlásili k humanizmu, ľudským právam a solidarite s menej úspešnými, no teraz sú ticho, ponorili sa do svojej agendy.
LÍVIA GABRIŠOVÁ: Verím, že spoločne prekonáme aj túto neľahkú dobu a že ľudstvo sa aspoň trochu zamyslí, v čom spočívajú hodnoty a čo pre nás znamená zdravie.
LADISLAV HOFIERKA: Ak by výkon testovania v súkromných laboratóriách bol nákladnejší, nemali by sme sa báť posilniť tieto kapacity v rámci štátnych laboratórií.
LADISLAV JANOŠOV: Otec, bývalý povstalecký vojak, zomrel pred 30 rokmi, no nikdy nezabudnem na výraz jeho tváre pri tom, keď mi rozprával, čo práve v Múzeu SNP zažil.
JOZEF GRIGEL: Sledujem invektívy proti obom kandidátom. Osobitne tie proti Marošovi Šefčovičovi odkrývajú "kultúru" ich autorov, sú plné zlomyseľnosti a nenávisti.
MARGITA KILIKOVÁ: Zuzana Čaputová má v programe, že chce presadzovať v politickom živote právo a spravodlivosť, no mňa svojím konaním nepresvedčila.
MILAN BUŠO: Znevažovaním osobností z jedného i druhého tábora kandidátov na prezidenta SR sa rozdeľuje spoločnosť neraz s úrovňou hlbokej slovnej žumpy.
HELENA RAPANTOVÁ: Vedenie Matice slovenskej by malo dotyčným osobám tlmočili môj nesúhlas s udelením Ceny Daniela Rapanta „profesorovi“ Jozefovi Rydlovi.
RASTISLAV ŠKODA: Pápež František pred desiatkami tisíc veriacich na Námestí sv. Petra vo Vatikáne odsúdil umelé prerušenie tehotenstva ako ťažký zločin.
IGOR HUDOBA: Predstavitelia Slovenského ochranárskeho snemu a TANAP-u kritizujú Slovenský vodohospodársky podnik „za bezdôvodne rozsiahle, necitlivé a nezodpovedné“ úpravy Belej.
ŠTEFAN HORVÁTH: Nech platia bohatí - taký zámer má návrh na osobitný odvod daní pre veľké obchodné reťazce.
PETER GERGEL: Karpatsko-dukliansku operáciu pre veľké ľudské obete niektorí nedôstojne označujú za „mlynček na mäso“.
JOZEF JAKUBE: Zverejnená štatistika smrteľných dopravných nehôd na Slovensku, špeciálne pod vplyvom alkoholu, je alarmujúca. Poukazuje na mladú vekovú kategóriu.
Ako 10-ročný chlapec som s rodičmi býval vo Vrútkach v jednej z niekoľkých kolónií neďaleko dnešných ŽOS, kde otec pracoval.
Z televíznych správ som sa dozvedel, že nejaký katolícky potentát podal návrh, aby z funkcie odstúpil samotný pápež František.
JOZEF GALLUS: V polovici augusta 1968 sme s manželkou a dcérami dovolenkovali na chorvátskom pobreží Jadranu.
LADISLAV KOVÁČIK: Dnes sa budú klásť vence k hrobom tých, čo pred polstoročím zahynuli pri prepade Československa armádami krajín Varšavskej zmluvy.
JAROSLAV GILÁNI: Všetci sme chceli vedieť, čo sa deje s našimi blízkymi doma. Na to sme potrebovali lepšie rádio a tak sme sa naň zložili a zakúpili ho.
TIBOR KRÁLIK: Sme svedkami, ako lesníci TANAP-u obviňujú ochranu prírody z povodní, ktoré nedávno zasiahli Vysoké Tatry.
JURAJ HYBEN: Roky sledujeme tri metre vysokú drôtenú ohradu okolo veľvyslanectva USA v centre Bratislavy, aj pokusy predstaviteľov mestskej časti o jej odstránenie.
JAROSLAV GILÁNI: Občas sa v tlači objaví zaujímavý článok o realizácii podarenej myšlienky študenta alebo skupinky mladých ľudí s vyčísliteľnými pozitívnymi dôsledkami.
MÁRIA ČOBIRKOVÁ: Ak nie je teraz Slovensko dostatočne slušné, nehľadajme zbytočne vinníkov v iných. Vinníkmi sme my všetci.
DUŠAN MLYNÁRIK: Nie je to tak dávno, čo bolo poľnohospodárstvo pýchou (Česko)Slovenska a jeho výstavnou skriňou a vo väčšine produkcie sme boli sebestační.