Nech sa neboja, prosím

Sú mestá, a tento rok sa k nim prihlásila aj Bratislava (vďaka za to), kde snaha obmedziť používanie „zábavnej“ pyrotechniky môže priniesť úľavu všetkým, ktorí v decembri trpia tým nekonečným (a nezábavným) delostreleckým hlukom.

Môže priniesť úľavu, ale nemusí – a v tom tkvie podstata príbehu. Závisí iba od nás, ako veľmi sú nám ukradnuté srdcia kardiakov, ako nám nezáleží na tom, že náhly úľak môže privodiť infarkt aj úplne zdravým ľuďom. A čo potom tí, ktorí ležia v nemocniciach alebo doma a kvária ich bolesti a iné útrapy. Čo tie, ktoré sa vracajú zo služby a potrebujú sa vyspať, aby zajtra mohli zase zachraňovať životy. Alebo hoci iba napiecť čerstvé rožky. Myslime na ľudí v nemocniciach, na deti v postieľkach, na zvieratá pri vystrašenom úteku pred petardou či zúfalo bučiace v stajniach. Tí všetci majú hrôzu z vašej „radosti“. Pomôžte im nebáť sa; stačí byť aspoň pre tú sviatočnú chvíľu súcitným človekom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.