Nech sa neboja, prosím

Sú mestá, a tento rok sa k nim prihlásila aj Bratislava (vďaka za to), kde snaha obmedziť používanie „zábavnej“ pyrotechniky môže priniesť úľavu všetkým, ktorí v decembri trpia tým nekonečným (a nezábavným) delostreleckým hlukom.

Môže priniesť úľavu, ale nemusí – a v tom tkvie podstata príbehu. Závisí iba od nás, ako veľmi sú nám ukradnuté srdcia kardiakov, ako nám nezáleží na tom, že náhly úľak môže privodiť infarkt aj úplne zdravým ľuďom. A čo potom tí, ktorí ležia v nemocniciach alebo doma a kvária ich bolesti a iné útrapy. Čo tie, ktoré sa vracajú zo služby a potrebujú sa vyspať, aby zajtra mohli zase zachraňovať životy. Alebo hoci iba napiecť čerstvé rožky. Myslime na ľudí v nemocniciach, na deti v postieľkach, na zvieratá pri vystrašenom úteku pred petardou či zúfalo bučiace v stajniach. Tí všetci majú hrôzu z vašej „radosti“. Pomôžte im nebáť sa; stačí byť aspoň pre tú sviatočnú chvíľu súcitným človekom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.