Dovidenia v roku 2017, priatelia

Slovensko zažilo minulý rok v novembri jedno veľké výročie. Moderné na svoju dobu. Pred 55 rokmi Československo predbehlo aj Britániu či Nemecko a prestalo vnímať homosexualitu ako trestný čin.

Odvtedy sme zásadnejšie rozhodnutie v oblasti zákonov pre túto skupinu ľudí neprijali. A pritom je to také jednoduché. V máji 2017 prijme (prijme?) Slovenská republika zákon o životnom partnerstve pre všetky páry, ktoré nemôžu alebo nechcú uzavrieť manželstvo. Nikomu neublíži, niektorým pomôže, ale hlavne sa prestane nie malá skupina ľudí cítiť ako odľud. A prečo je to dôležité pre nás všetkých? Opäť veľmi jednoduché. Ako môžeme chcieť od ľudí, aby prispievali k rozvoju Slovenska, ak nemôžu žiť kvalitný život? Oni nám to vrátia. Dvojnásobne. A to je pre Slovensko viac než ktokoľvek, kto „berie nadarmo“ všetko „slovenské“, pritom okrem škaredých sloganov nepovedal ani neurobil nič pokrokové.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.