Dovidenia v roku 2017, priatelia

Slovensko zažilo minulý rok v novembri jedno veľké výročie. Moderné na svoju dobu. Pred 55 rokmi Československo predbehlo aj Britániu či Nemecko a prestalo vnímať homosexualitu ako trestný čin.

Odvtedy sme zásadnejšie rozhodnutie v oblasti zákonov pre túto skupinu ľudí neprijali. A pritom je to také jednoduché. V máji 2017 prijme (prijme?) Slovenská republika zákon o životnom partnerstve pre všetky páry, ktoré nemôžu alebo nechcú uzavrieť manželstvo. Nikomu neublíži, niektorým pomôže, ale hlavne sa prestane nie malá skupina ľudí cítiť ako odľud. A prečo je to dôležité pre nás všetkých? Opäť veľmi jednoduché. Ako môžeme chcieť od ľudí, aby prispievali k rozvoju Slovenska, ak nemôžu žiť kvalitný život? Oni nám to vrátia. Dvojnásobne. A to je pre Slovensko viac než ktokoľvek, kto „berie nadarmo“ všetko „slovenské“, pritom okrem škaredých sloganov nepovedal ani neurobil nič pokrokové.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.