Veka od susedov

Pravidelné nákupy v Rakúsku. Kupujem potravu pre mačky a psy, potreby do domácnosti. Kvalitnejšie a často lacnejšie.

Má prísť návšteva, tak pribalím aj veku a predstavujem si, ako budem zúriť, keď sa mi pri príprave obložených chlebíčkov rozpadne pod rukami. Natieram maslo a môj hnev sa stupňuje. Veka drží pohromade, odoláva aj náporu pomerne stuhnutého masla. V tom istom momente si spomeniem, ako neskutočne ma hnevá rozdiel v obsahu konzervy pre psy rovnakej značky kúpenej za hranicou, niekoľko kilometrov od môjho rodiska, a tej, ktorú si nesiem z obchodu v našom okresnom meste. Paradoxne ma rozzúrila veka, ktorá sa nerozpadla – ako tá, ktorú kupujem doma. Vykrikujem na celé kopanice, že aj Slováci majú právo si za svoje ťažko zarobené peniaze kupovať kvalitný tovar. Prajem ľuďom žijúcim na Slovensku, aby si v budúcich rokoch neprinášali v nákupných taškách odpadky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.