BRANISLAV ONDRUŠ: Návrh ústavného zákona SaS „o primeranom hmotnom zabezpečení v starobe“ garantuje výlučne finančnú neudržateľnosť, na valorizáciu dôchodkov však vôbec nemyslí.
FRANTIŠEK MÁTEL: V čase, keď všetky ceny rastú, nie je prekvapením, že od Nového roku sa zvýšia aj poplatky za odpad. No dôvod na zvýšenie poplatkov má aj iné príčiny.
PETER TAKÁČ: Ešte nedávno si len málokto dokázal predstaviť, že by Rusko mohlo rozpútať vojnu. Dokonca i ruskí ľavicoví akademici písali o neschopnosti Ruska začať väčší konflikt.
BORIS ZALA: Dnešný stav cirkvi v poriadku nie je. Na rozdiel od Slovenska, naprieč celým svetom prebieha vyhrotená diskusia o pedofilnom správaní obrovského množstva kňazov
ROBERT ŽANONY: Energetická chudoba má všetky predpoklady byť sociálnou rozbuškou roku 2023 na Slovensku.
JURAJ DRAXLER: NBS nedávno upozornila na zlý zdravotný stav obyvateľstva. Situácia nie je dobrá dlhodobo. Navyše pandémia prudko skrátila odhadovanú dĺžku dožitia, až o tri roky. Horšie v EÚ je na tom už len Bulharsko.
Peter WEISS: Jeden predseda koaličnej strany hovorí o chaotickom a zničujúcom fungovaní vlády. Druhý vraví o nezvládaní vládnutia. Máme permanentnú vládnu krízu a politickú nestabilitu.
KAROL LOVAŠ: Keď ma oslovili, aby som napísal tento komentár, premýšľal som, ako nesprotiviť starého pána už len tým, že nám po smrti vyskakuje odvšadiaľ ako lacná celebrita.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Sulík je neoliberálom. V ekonomickom zmysle slova je asociálnym talibanistom. Je mu jedno, že dve brzdy, dlhová a daňová, sú naraz dosiahnuteľné iba za dodržania tretej – výdavkovej brzdy.
MICHAL KALIŇÁK: Na vidieku žije 47% ľudí a ich počet stále rastie. Aj to naznačuje, že vidiek si zaslúžil pozornosť a špeciálnu pomoc. Kým mestá sú motormi rozvoja, vidiek garanciou stability.
MIROSLAV ČAPLOVIČ: Keď zomrel Karel Gott, Andrej Babiš navrhol usporiadať mu štátny pohreb. Keď zomrel Jozef Tomko, premiér Eduard Heger neprišiel s ničím podobným.
PETER MIHÓK: Leto je vysvedčením našej práce na poliach či v záhradách. Naznačuje nám, ako budeme žiť až do ďalšej úrody. Aké je teda leto tohto roku vo svete a u nás doma?
Matej PETROCI: Pre drvivú väčšinu cestujúcich budú vlaky jazdiť rýchlejšie a častejšie. Tí ostatní by mali cestovať porovnateľne dlho ako dnes.
PETER TAKÁČ: Boli to západné recepty liberalizácie ekonomiky, ktoré Rusko ešte za Jeľcinovej vlády položili na kolená.
BORIS ZALA: Postupne si v HZDS jedna časť za druhou začali uvedomovať Mečiarove avantúry, nevyspytateľnosť, manipulácie a aj zneužívanie štátu a zločiny.
MARTIN MAKARA: Krajinu je možné založiť aj zvonka, nemožno ju však odtiaľ ďalej budovať.
MIROSLAV TÍŽIK: Na príklade „uberizácie“ môžeme vidieť, kam sa môže posunúť deregulácia výkonu práce aj v iných službách.
PETER WEISS: Orbán vlastne povedal, že maďarský národ je dedičom imigrantov z Ázie, ktorí si po príchode do Európy podmaňovali tamojšie etniká a zároveň sa s nimi intenzívne miešali.
PAVEL MATEJOVIČ: Väčšina politikov, až na výnimky, stále nepochopila, akú hrozbu pre život na tejto planéte predstavuje klimatická kríza.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Ukrajinský prezident je v oslovovaní krajín EÚ a G7 so žiadosťami o nové protiruské sankcie a o dodávky zbraní mimoriadne efektívny.
JOACHIM BECKER: Dočasným ekonomickým víťazom západnej sankčnej politiky sú USA. Porazená je EÚ.
IVAN ŠUŠA: Berlusconi prakticky hneď po páde Draghiho začal predvolebnú kampaň a ohlásil svoju kandidatúru do Senátu a volebné priority strany. Nuž, čo k tomu dodať?
ANTON MARCINČIN: Na to, že eurofondy financujú väčšinu našich verejných investícií, je o nich čudne ticho. Informácií je málo, systematické monitorovanie žiadne.
PETER WEISENBACHER: Hrubé násilie je, samozrejme, “iba” špičkou ľadovca homofóbie, ktorej LGBT ľudia čelia v dennom živote.
BORIS ZALA: Dualita Západ - Východ žila predovšetkým ako opozícia rímskeho kresťanstva voči tomu byzantskému. Povojnové generácie poznajú tento protiklad aj v podobe komunistického východu a kapitalistického západu.