ĽUBOŠ PAVELKA: Politici často verejné dlhy bagatelizujú tým, že hovoria o vyrastaní krajiny z dlhov.
IVAN HOFFMAN: Nervozita, ktorá panuje po voľbách do EP v Bruseli, je dôsledkom nahromadených problémov, ktorých riešenie sa odkladá, pretože neexistuje.
VERONIKA ŠIKULOVÁ: Vracala som sa z dovolenky v Normandii. Dvakrát som bola na pohotovosti s ušami, no videla som také miesta, ktoré moje trampoty vyvážili.
TOMÁŠ PROFANT: Ak považujeme obchod za jeden z hlavných nástrojov súčasných neokoloniálnych politík, tak sa Čína voči subsaharskej Afrike správa ako takmer férový partner.
ĽUBOŠ PAVELKA: Sporiteľov v druhom pilieri dôchodkového sporenia (DSS) zatiaľ rok 2024 vôbec nepotešil. Zníženie odvodov z 5,5 % na 4 % z hrubej mzdy vytvorí tenší vankúš budúcich dôchodkových úspor.
OLIVER BAKOŠ: Jozef Pročko porovnával svoj vlastný neradostný osud s obeťou nedávneho atentátu – premiérom Robertom Ficom.
IVAN HOFFMAN: Štatisticky významné množstvo pacientov nezomiera na chorobu, ale na chybne stanovenú diagnózu. Ide o citlivý problém, pretože nesprávna diagnóza implikuje smrtiacu terapiu.
VERONIKA ŠIKULOVÁ: Parlament zatiaľ nemá svojho predsedu. Inak naťahovanie sa o tento post je dosť úsmevné! Pred národom, ktorým sa všetci oháňajú, ale takmer nikomu na ňom nezáleží.
ZUZANA KUSÁ: Po dvoch desaťročiach vyvolávajú slová bývalého ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca smiech cez slzy. Zdravotníctvo sa malo masívne zlepšiť už v roku 2004
ĽUBOŠ PAVELKA: NBS slúži v tomto prípade ako marketingová reklama na presvedčenie investorov ochotných vložiť svoje peniaze do ničím nezabezpečeného firemného dlhu.
OLIVER BAKOŠ: Mnoho spoluobčanov uprednostňuje v posledných týždňoch takú tú čiernu odedzu, lebo im chcú zobrať televíziu.
IVAN HOFFMAN: Neviem, či možno predpovedať budúcnosť, ale určite bude úspešnejší ten, kto budúcnosť plánuje. Kto sa iba prizerá tomu, čo sa deje, toho budúcnosť zastihne nepripraveného.
TOMÁŠ PROFANT: Pred takmer šiestimi rokmi vzniklo vo Francúzsku masové protestné hnutie žltých viest. Francúzi z nižších tried boli nespokojní s prudkým nárastom cien nafty spôsobeným zvýšením uhlíkovej dane.
ĽUBOŠ PAVELKA: Vlastníctvo zlata sa teší obľube slovenských oligarchov, ktorí ho po vývoze do SAE predávajú a získané peniaze následne investujú do kúpy apartmánov určených na prenájom.
OLIVER BAKOŠ: Možno považovať za pomerne zvláštne, že iba málo odborníkov z odboru forenznej politológie si zatiaľ uvedomilo obrovskú zmenu, ktorá sa odohrala v politickom živote tejto krajiny.
IVAN HOFFMAN: Vyzerá to tak, že Nemci sa zjednocujú v tom, čo nechcú, ale zostávajú rozdelení v tom, čo chcú.
VERONIKA ŠIKULOVÁ: Cez víkend, 16. júna, bude deň otcov a 23 rokov odvtedy, čo zomrel tatko Vinco Šikula. Listujúc v novinách, už by tento svet možno ani nespoznal.
ZUZANA KUSÁ: V nedeľnej debate na RTVS sa jednom okamihu rozvinul medzi moderátorkou Martou Jančkárovou a ministrom zahraničných vecí Jurajom Blanárom pozoruhodný spor.
ĽUBOŠ PAVELKA: Veľa zubárov sa vôbec neunúva vopred informovať pacienta, koľko musí zaplatiť za ošetrenie chrupu.
OLIVER BAKOŠ: Mnoho spoluobčanov si už začína dávať ochorenie do súvislosti s lekármi. Nie že by to tak niekedy nebolo bývalo alebo že by lekári boli jeho nejakou zjavnou príčinou.
IVAN HOFFMAN: Existujú rôzne ekonomické teórie, ktoré v praxi niekedy fungujú a niekedy nie, ktorými sa ekonómovia pokúšajú definovať ekonomický chaos, respektíve ekonomickú džungľu.
VERONIKA ŠIKULOVÁ: V Budapešti s veľkým úspechom usporadúvajú stretnutia, na ktorých sa čitatelia učia vybranú knižku interpretovať.
TOMÁŠ PROFANT: V 70. rokoch minulého storočia sa do kolektívneho vedomia americkej spoločnosti zapísal seriál Korene natočený podľa románovej predlohy Alexa Haleyho.
ĽUBOŠ PAVELKA: Spoločné obecné úrady sú bežné v Rakúsku, kde často v jednej neveľkej budove sídli až 7 - 8 starostov so skromnejším aparátom spolupracovníkov, ako je tomu na Slovensku.
OLIVER BAKOŠ: Médiá speli k revolučnej dokonalosti. Začali poskytovať neobľúbené politické relácie úplne bez politikov, ktorí v nich každý týždeň štandardne parádne dostávali na frak.