Veľký moralista Matovič

, 08.02.2019 20:00

Vo štvrtok väčšina zákonodarcov, aj tých za vládnu koalíciu, prejavila nadmernú blahosklonnosť k ovi. Neodobrala mu poslanecký mandát, keď sa riešila ďalšia z jeho finančno-daňových káuz.

Tentoraz opakovane nesplnil svoju ústavou danú povinnosť, ako člen parlamentu si nepozastavil živnosť. Ešte v ten deň sa však zúrivo pustil do Petra Kresáka z Mostu-Híd, ktorý sa zdržal pri hlasovaní o tomto bode, a tým tiež odobril „bezúhonnosť“ šéfa hnutia OĽaNO.

Ide o obohranú česko-slovenskú platňu, ktorá sa od novembra 1989 sporadicky účelovo spúšťa na starom gramofóne vtedy, keď treba kohosi z iného politického tábora znemožniť. Podstatná časť spisov tajných služieb bola skartovaná, z ich zvyškov sa niekedy dá, inokedy nedá dokázať, či obvinený s ŠtB vedome spolupracoval.

Obyčajne tí, na ktorých po dlhých rokoch fungovania v demokracii ukázali prstom, lebo im zrazu nešli do karát, sa obrátili na súd. Ten zväčša nepotvrdil ich eštebácku minulosť. Ktovie ako sa skončí tento prípad, no hlavné je, že sa o kandidátoch na ústavných sudcov, a teda aj o Kresákovi, bude hlasovať už v utorok.

Absurdné je však na celej záležitosti to, že ju otvoril práve Matovič, ktorý má sústavné problémy s dokazovaním zákonnosti svojho konania. Aj pri najnovších osobných útokoch sa oháňa vyššími morálnymi princípmi. Vraj, pokiaľ ide o Kresákovu odbornosť a morálku, tak je to jedna a nula.

O Matovičových odborných „schopnostiach“ naozaj nik nepochybuje a tie morálne sú takisto nulové. Stačilo by, aby si v rámci pohonu na čarodejníkov pozametal vo vlastnom poslaneckom klube. Aj keď je pravda, že sa Ján Budaj, ktorý má tiež svoj príbeh s ŠtB, o prácu na Ústavnom súde neuchádza.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ŠtB #Peter Kresák #odbornosť a morálka #Ján Budaj #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box biely šesťhran červené ruže

Flower box biely šesťhran červené ruže

199,99
Amore červené ruže Grand

Amore červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk