IGOR DANIŠ: Slovensko, ako všetci dobre vieme, je prehnane byrokratický štát. V Samuelovom prípade sa zdá, že úrady zlyhali.
IGOR DANIŠ: Naši politici pripomínajú futbalistov a hokejistov, ktorí prestupujú medzi klubmi, kedykoľvek sa im zachce alebo keď dostanú výhodnejšiu ponuku.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Vždy to príde ako blesk z jasného neba - správa o tom, že mladý človek zaútočil v škole. Obeťou sa stali žiaci a žiačky či učiteľky a učitelia. Zrazu všetky politické udalosti a hádky idú bokom.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Pobijú sa ministri pre peniaze? Plán obnovy má totiž prejsť veľkou revíziou.
IGOR DANIŠ: Možno je medzi obdivom k okázalým, prehnaným, hysterickým a marketingovým gestám a úpadkom Slovenska vo všetkých oblastiach priama úmera. Premýšľajme.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Možno nikde ako na Slovensku sa prejavy celkom bezpečného prejavu nesúhlasu neinterpretujú ako "odvaha".
IGOR DANIŠ: Dankova chvála „reálneho“ života v Moskve je poburujúca. Vidí a ukazuje len povrch, konzumný život a okázalé divadlo, nie bežný život obyčajných Rusov.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Na Slovensku by sme vraj mali mať po asi 80 rokoch opäť žandárov, vymysleli to minister obrany Robert Kaliňák a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Nápad by to nemusel byť zlý, ak bude fungovať.
IGOR DANIŠ: Taký podiel na moci, ako má Hlas teraz, už nikdy nebude mať. Ak si v strane neurobia poriadok, pobyt na výslní sa končí.
IRIS KOPCAYOVÁ: Po tom, ako sa Robert Fico vrátil zo svojich ciest po Rusku a Vietname a po rôznych videách, z ktorých sa prihováral fanúšikom na sociálnej sieti, prišiel do relácie V politike na TA3.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Benjamin Netanjahu sa tento rok nemal zúčastniť okrúhleho 80. výročia oslobodenia vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Niežeby bol kataster nehnuteľností vždy superrýchlou inštitúciou, ale zvykli sme si, že k dátam, ktoré sme potrebovali, sme sa vždy napokon dostali. Lenže teraz zmizli.
IGOR DANIŠ: Uvidíme, čím nás do svojej inaugurácie Donald Trump ešte prekvapí a čo z toho splní, respektíve ako to celé myslí. Čaká svetovú politiku grandiózna zmena? A čo spraví EÚ?
IRIS KOPCSAYOVÁ: Dalo sa to čakať. Ukrajina nám nepredĺžila zmluvu o tranzite ruského plynu. Robert Fico sa vybral za Vladimirom Putinom, no mal skôr rokovať s Volodymyrom Zelenským.
IGOR DANIŠ: Fico má na výber: chce riešiť problémy Slovenska a posúvať krajinu vpred, alebo rozohrávať mocenské hry a vyvolávať konflikty?
MIROSLAV ČAPLOVIČ: V 21. storočí existujú takíto nevinní trestanci ešte stále aj v Európe. Jeden z nich, ktorý sa volá Ales Bjaljacki, je dokonca nositeľ Nobelovej ceny za mier.
IGOR DANIŠ: V školstve sme za posledných 35 rokov zažili skutočne veľa bombastických sľubov a reforiem, ale často zostali len na polceste, či skôr stav zhoršili, ako zlepšili.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Ako to dopadne, keď neexistuje reálna spoločenská požiadavka na zmenu štátneho symbolu, môžeme sledovať po uvedení novej verzie slovenskej hymny.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Opozícia možno spája rok 2025 s istými nádejami. No fakt, že má súčasná koalícia problémy s parlamentnou väčšinou, jej ešte vôbec nemusí dávať dôvod na optimizmus.
IGOR DANIŠ: Je už proste takým zvykom, že KDH sa množí delením. V hnutí by sa mali zamyslieť, prečo sen z roku 1989 o vybudovaní slovenského CDU zostal iba snom.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Obdobie vianočných sviatkov a parlamentných prázdnin je časom, keď politici oddychujú, prípadne v pokoji domova kujú pikle.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Novoročné prejavy prezidentov bývajú často nudné, ale ten prvý prejav Petra Pellegriniho vo funkcii hlavy štátu bol očakávaný.
IGOR DANIŠ: Politika pripomína výherný hrací automat, ktorý si len pýta vhodenie ďalšej mince s nádejou, že už to musí konečne vyjsť. Realita je však taká, že hráč končí „oholený“, zlomený a závislý.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Koncoročné bilancovania by nemali prekypovať optimizmom, nemali by však ani zatvárať brány budúcim nádejám.
IGOR DANIŠ: Po jesenných parlamentných voľbách v roku 2023 sme dúfali, že rok 2024 bude konečne rokom upokojenia, bodkou za rôznym avantúrami a „atomóvkami“.