IGOR DANIŠ: Čoraz viac pribúda horúcich hláv a zarytejších fanúšikov jednej či druhej strany. Už ich neuspokojuje iba zvestovanie svojej nepoškvrnenej pravdy, ale sú ochotní zájsť ďalej.
MARIÁN REPA: Presne pred dvomi rokmi prevzal moc do svojich rúk Igor Matovič. Jeho vláda mala šancu byť lepšia ako tá predchádzajúca. Túto príležitosť však trestuhodne premrhala.
IGOR DANIŠ: Preferencie ĽS NS klesajú ku dnu. Politický umieračik kotlebovcom ešte nezvoní. Kam sa podeli ich voliči? Neskrývajú sa?
IGOR DANIŠ: Vojna na Ukrajine nesiahla iba na úspory Rusov. Dosahy môžeme vidieť aj na vlastných účtoch. Strmý pokles akcií na burzách riadne orezal naše investované úspory.
MARIÁN REPA: Rozhodnutie, či nášmu východnému susedovi poskytneme systém protivzdušnej ochrany S-300 nie je ľahké. Pomôcť a zachrániť státisíce životov alebo „takticky“ vyčkávať, lebo Putin?
IGOR DANIŠ: Na slovenských hraniciach momentálne bránime západnú civilizáciu. Už by si to mal každý uvedomiť.
MARIÁN REPA: Keď sa v utorok objavila správa, že premiéri Česka, Poľska a Slovinska sedia vo vlaku, ktorý mieri do Kyjeva, každého asi ako prvé napadlo: a prečo tam nie je Heger?
IGOR DANIŠ: Žijeme v totálnej neistote. To je voda na mlyn zdražovaniu. Preto potrebujeme čo najskôr stabilitu. Inak sa inflácia vymkne z rúk a všetci na to doplatíme.
MARIÁIN REPA: Listovanie starými novinami má svoje čaro. Napr. 24. marca 2016 Pravda uverejnila text: Európa chce byť menej závislá od ruského plynu. Odvtedy však uplynulo šesť rokov a nikam sme sa neposunuli.
MARIÁN REPA: Vyhostenie troch ruských špiónov s diplomatickým krytím a odhalenie štyroch vlastizradcov je výsledkom práce vojenského spravodajstva. Potešiteľná správa je, že táto inštitúcia opäť funguje tak, ako má.
IGOR DANIŠ: Na Slovensku požiadalo o dočasné útočisko zhruba 25-tisíc utečencov. Prečo nie viac? Nie sme pre našich východných susedov dostatočne atraktívnou krajinou?
ĽUBOŠ PAVELKA: Ekonomické sankcie znehodnotili kurz rubľa. Tak ako vždy, účet za vojnu zaplatia bežní ľudia stratou na životoch, majetku a osobnej perspektívy.
MICHAL HORSKÝ: Nočná mora pokračuje. Rusko naďalej bombarduje civilistov a Ukrajinci odhodlane chránia svoju vlasť. Ako to zastaviť? A sú sankcie a export zbraní proti našim národným záujmom?
IGOR DANIŠ: Od summitu lídrov krajín EÚ sa očakával prelom vo vzťahu k Ukrajine i k Rusku. Po hodinách rokovaní nepredložili hlavy štátov žiadny plán, ako chcú vyriešiť krízu.
TOMÁŠ ZEMKO: Cena benzínu sa vyšplhala na viac ako 1,6 eura. Vysoké ceny palív a s nimi aj energií či potravín sú jednoducho daň za Putinovu vojnu, v ktorej Ukrajinci bojujú za slobodu.
MARIÁN REPA: Ako sa dalo čakať, prvá schôdzka šéfov diplomacie Ukrajiny a Ruska žiadny pokrok nepriniesla. Ani nemohla, lebo ruská strana si ide stále „svoje“ a kladie nereálne požiadavky.
JOZEF SEDLÁK: Až teraz si možno s hrôzou uvedomujeme, čo je to mať dostatok vlastných potravín a nebyť vydaný na milosť a nemilosť dodávok spoza hraníc.
IGOR DANIŠ: Ak Rusko chce vo svetovej verejnosti aspoň čiastočne „racionalizovať“ inak nepochopiteľné napadnutie a ničenie Ukrajiny, musí prísť so závratnými informáciami.
NATÁLIA MICHALOVOVÁ: Vo svetle faktov, ktoré oceľový magnát a sponzor Putina, urobil pred napadnutím Ukrajiny, je jasné, že ide len o ďalšie vydarené rozptýlenie pozornosti.
IGOR DANIŠ: Iba cynik sa môže bez hanby postaviť pred seniorov a povedať im, že neveľký trinásty dôchodok im pokryje rastúce ceny v obchodoch.
MARIÁN REPA: Agresívne správanie Ruska otvorilo mnohým ľudom na Slovensku oči. Konečne pochopili, že obraz, ktorý sa Moskve darilo dlhé roky vytvárať, bol falošný. Teraz dochádza k ich postupnému vytriezveniu.
MARIÁN REPA: Postoj Západu je alibistický. Do konfliktu na Ukrajine nechce priamo zasiahnuť, pretože by nás to vtiahlo do vojny. Lenže my v tej vojne už sme!
IGOR DANIŠ: Všetci slepo dúfajú, že vojna sa čoskoro skončí. Nikto nechce pripustiť katastrofický scenár. Čo čaká milióny Ukrajincov, netušíme.
MICHAL HORSKÝ: Kým Ukrajinu bombardujú ruské „holubice mieru“, naši proputinovskí trolovia myslia len na seba.