IGOR DANIŠ: Mikuláš Dzurinda sa síce usilovne snaží spájať stredopravicové strany, no deje sa pravý opak. Namiesto spájania tu máme hyperinfláciu strán.
OLIVER BAKOŠ: Vláda síce padla, no pomyselná horizontálna poloha, v ktorej sa tým akosi nechtiac ocitla, vedie politikov k otázkam až výrazne sexuálneho charakteru.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Výpočet toho, s čím bude politická moc v tomto roku konfrontovaná, je dlhý. Nekompetentná politická moc nebude schopná adekvátne na tieto výzvy reagovať. Výsledkom budú značné hospodárske škody.
IGOR DANIŠ: Nádejať sa, že realitná bublina konečne spľasla, by bolo veľkou chybou. Skôr ako poklesu cien budeme svedkami osobných tragédií.
MARIÁN REPA: Heger sa tvári, akoby sa nič nestalo. Akoby nebol odvolaný. Zjavne stále nepochopil, že skončil a jeho hľadanie sedemdesiatšestky, ktoré pripomína hľadanie svätého grálu, je zbytočné.
IVAN HOFFMAN: Z viacerých strán som zaregistroval zvláštny novoročný vinš: „Nech je tento rok lepší, než bude!“.
KAROL MORVAY: Nevhodne podaná informácia spôsobuje zväčša krátkodobé cenové šoky, ktoré dodatočne infláciu "prihrievajú".
IGOR DANIŠ: Najprv si musíme zadefinovať, kto sa hodí na hlavu štátu a čo by mal uchádzač spĺňať. V tom jasno ani v jednej časti bývalej federácie dodnes nemáme.
MICHAL HORSKÝ: Len blázon opakuje ten istý experiment a čaká iný výsledok. Špekulácie o kontúrach Columbovej ženy - novej sedemdesiatšestky - živí už aj Eduard Heger.
RADOVAN GEIST: Odďaľovaním prechodu k udržateľnej energetike len predlžujeme našu závislosť od zdrojov, ktoré sú drahé, nemáme nad nimi kontrolu a sú morálne a politicky pochybné.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Koncom roka sa pravidelne objavujú prognózy na nasledujúci rok. Prakticky všetky analýzy od popredných svetových think-tankov a medzinárodných združení ako je OECD, poukazujú na päť hlavných rizík.
MARIÁN REPA: Chvíľu sa zdalo, akoby „rómska otázka“ už ani neexistovala. Stačila však jedna vražda, ktorej páchateľom bol Róm, a už je zasa všetko po starom...
IGOR DANIŠ: Matovič vie, že ak chce oživiť svoju politickú kariéru, musí prísť s niečím novým, čo rozvášni davy, rozdelí ľudí na dva nezmieriteľné tábory, poštve ich proti sebe.
ZUZANA KUSÁ: S referendami máme smolu. Okrem jednej výnimky nám politici oznamujú, že to, čo sa práve pripravuje, nie je naše. Že nejde o sviatok nášho práva hlasovaním namietať proti podmienkam, ktoré vyhovujú naším zástupcom.
PETER TAKÁČ: K čomu sa môžu hlásiť Slováci tri dekády po vzniku samostatného štátu? Od počiatku jeho existencie ho sprevádzalo rozpredávanie majetku a obmedzovanie slobôd.
MICHAL HORSKÝ: Brazília zožala úrodu extrémizmu v postfaktuálnej dobe. Podporovatelia tropického Trumpa zorganizovali brazílsku verziu útoku na Kapitol. Aké z toho plynú ponaučenia aj pre nás?
MARIÁN REPA: Od pádu vlády už ubehli viac ako tri týždne a nová väčšina v parlamente je stále v nedohľadne. Heger sa síce tvári „konštruktívne“, no skôr to vyzerá, že premiér žije v nejakom paralelnom svete.
ĽUBOŠ PAVELKA: TUZEX bol stredobodom pozornosti vekslákov nielen pre nelegálny obchod s valutami a šmelinu s bonmi a s pašovaným tovarom.
ANDREJ ŠKOLKAY: Systém financovania RTVS, tak ako je nastavený, nefunguje normálne už najmenej desaťročie.
MICHAL HORSKÝ: Neistota pokračuje. O pár dní uplynie mesiac od pádu vlády Eduarda Hegera. Riešenie tejto situácie sa však za ostatný čas príliš nevykryštalizovalo. Čo ďalej?