JAROSLAV FABOK: Ste už z práce unavení a máte pocit, že kvôli prepracovanosti už pomaly ani nespíte? To, že robíme pomaly len na to, aby sme platili účty a nákupy, nie sú len naše domnienky. Čisla Eurostatu hovoria jasnou rečou.
OLIVER BAKOŠ: Mnohých spoluobčanov zaujalo, koľko predstaviteľov opozície ešte stále máta guľatosť zeme.
PETER SINGER: V máji sa v Čiernej Hore zišli odborníci z mnohých oblastí, aby prediskutovali tému „Existenčné hrozby a iné katastrofy: Ako by sme ich mali riešiť“.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Z pohľadu Afriky, Ázie či Blízkeho východu sa táto európska polemika priam kúpe v pokrytectve.
JOZEF SEDLÁK: Čo je dôležitejšie, ako zabezpečiť kvalitné potraviny pre Slovensko? Túto rečnícku otázku si pri otvorení Agrokomplexu položil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč.
Chystám si referát, ako prežiť túto dobu a nezblázniť sa. Som pozvaný do panelu na túto tému, ktorý sa uskutoční v sobotu v rámci Vlasteneckého stretnutia v Příčovech.
DUŠAN PIRŠEL: Dnes žneme dôsledky extrémneho individualizmu. Extrémny je preto, že ďalej sa už nedá zájsť. Ďalej je už len kolaps všetkých sociálnych štruktúr.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Cestovanie, to "sväté právo", zaniklo spolu so zodpovednosťou, s odvahou a rizikom, ktoré mu dávalo zmysel.
Toto leto sa uhorková sezóna nekoná, o zábavu sa stará najmä ministerstvo kultúry. Opozičné strany si od atentátu na premiéra Roberta Fica v Handlovej dávali s protestmi pauzu.
VERONIKA ŠIKULOVÁ: Zvykli sme si už na oštiepkovú rétoriku vyšívanú tupou ihlou volajúcou po zástavách, folklóre, po ruských športovcoch na olympiáde, po hetero mužoch s mačetami…
PROJECT SYNDICATE: Ultrabohatí ľudia majú dve nápadné podobnosti: prevažnú väčšinu tvoria muži a zvyčajne platia oveľa nižšie dane ako ich zamestnanci a pracovníci strednej triedy.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Minister obrany Itamar Ben Gvir potvrdil, že hocičo vrátane znásilňovania je „prípustné, ak sa tak činí v záujme bezpečnosti štátu“.
IRIS KOPCSAYOVÁ: "Vy ste gdo?" Znel nápis na jednom transparente účastníčky občianskeho protestu, prvého od atentátu na premiéra Roberta Fica. Tento protest nebol zameraný proti predsedovi vlády.
TOMÁŠ IMRICH PROFANT: Koncom júla Denník Štandard neuspel na mestskom súde so snahou o neodkladné opatrenie v podobe odstránenia zo zoznamu Konšpirátori.sk. Niektorí to vnímajú ako pokračovanie politického boja.
JOACHIM BECKER: Málokedy sa voľbám v krajine na mimoeurópskej periférii dostane takej medzinárodnej pozornosti ako prezidentským voľbám vo Venezuele 28. júla.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Minister životného prostredia Tomáš Taraba tvrdí, že sa tu vytvoril monopol správcu systému zálohovania PET fliaš, ktorý nepodlieha kontrole. Ide preto meniť zákon. Opozícia ho kritizuje.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Počas normalizácie bol jeden čas riaditeľom SNG človek, sebaistý v tom, že na to, aby viedol umeleckú inštitúciu, umeniu rozumieť nemusí.
ĽUBOŠ PAVELKA: Obavy zo skrytej privatizácie vody sú zbytočnou a umelou hystériou.
ALEXANDER AČ: Jediná, iba teoretická šanca, ako udržať ambicióznejší klimatický cieľ, by bolo okamžite vypnúť globálnu ekonomiku a zastaviť používanie fosílnych palív.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (SNS)odvolala generálneho riaditeľa SND Mateja Drličku a generálnu riaditeľku SNG Alexandru Kusú. Vyvolalo to masívnu kritiku umeleckej obce aj verejnosti.