Milujem svoju orientáciu

Slovensko denne obchádzajú strašidelné situácie, nezlučiteľné so životom demokratickej spoločnosti. Právom na slobodu slova sa oháňajú čoraz viac prívrženci hitlerovských konečných riešení. V uplynulých dňoch sme si ich „zábavky“ opäť mohli vychutnať.

Či je to inteligenčným, respektíve emocionálnym kvocientom, či iba obľúbenou občianskou frustráciou, vyhlásenia kotlebovského kandidáta na ombudsmana (sic!) Antona Čulena počas „grilovania“ v parlamentnom ľudskoprávnom výbore sú však už aj za hranicou každodennej demokratickej zábavy, ktorou je náš parlament preslávený.

Vyhlásením, že by obhajoval aj týrané manželky „bez ohľadu na svetonázor a pohlavie“, nás pán Anton postavil pred zložitú otázku. A to tú, či naozaj niekto z kotlebovcov pochopil, že pohlavie v živote človeka a spoločnosti nehrá takú rolu, akú mu pripisujú jeho súkmeňovci.

Alebo či… ale nechajme to tak. Ešte ma „ľudskoprávny" kandidát obviní z fašizmu, lebo si uťahujem z jeho IQ/EQ. S ohľadom na to, že podľa našej justície je čistý ako ľalia aj poslanecký kandidát ĽS NS č. 88, verím, že by s „trestkom“ na mňa uspel.

Tým skutočným rébusom, rébusom na tri zimy, sa však pre bratislavskú kaviareň, intelektuálnych povaľačov i fašistických „slniečkarov“ stali hlbokomyseľné úvahy kandidáta Čulena na tému „milujem svoju bielu rasu“, pričom svoju lásku a zrejmý odklon od fašizmu dokazoval výrokom, že ešte nezabil ani jediného zajaca, hoci ich mali doma tisíce. Aj sliepky vraj mali, ale o tých sme sa nedozvedeli nič bližšie.

Keď sa tak nad tým zamyslím, uvedomujem si, že máme s pánom Antonom niečo spoločné. Ani on, ani ja sme ešte nezabili jediného zajaca, on miluje svoju rasu, ja milujem svoju orientáciu – obaja si jednoducho ceníme to, na čom sme sa osobne tak nadreli. Logika nepustí.

Priamu úmeru nezabíjam zajace, nie som fašista, plánoval Anton Čulen zrejme dokázať aj návštevou predstavenia SND Natálka na bratislavskom gymnáziu na Pankúchovej ulici. Hra podľa skutočnej udalosti rozpráva príbeh brutálneho útoku na rómsku rodinu z roku 2009 na Ostravsku, pri ktorom dvojročná Natálka utrpela popáleniny na 80 percentách tela, museli jej amputovať tri prstíky a dodnes zápasí s následkami strašných zranení.

Kandidát na ochrancu ľudských práv sa – vďaka županovi Pavlovi Frešovi zbytočne – vybral domáhať zrušenia predstavenia, pretože SND kvôli hre čelí oznámeniu na Generálnej prokuratúre. Pamätáte si ešte, ako dopadla podobná návšteva divadla v Brezne? Iný župan, Marián Kotleba, predstavenie súboru Jána Chalupku predčasne ukončil. Nepáčili sa mu expresívne slová, ktoré boli v hre použité. Anton Čulen síce hru Natálka nevidel, zato však vedel, že dehonestuje katolícke náboženstvo.

Cenzori a autokrati si dôvody na likvidáciu čohokoľvek a kohokoľvek vždy nájdu, hoci veda zatiaľ nepreukázala súvis medzi preživšími zajacmi a zrušenými predstaveniami. Zato história preukázala súvis medzi mlčaním davov, postupným okliešťovaním demokracie a vyvražďovaním nevinných. Do nemlčania, priateľky a priatelia!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Európsky súdny dvor

Samozrejmosť

24.03.2017 10:00

MARiÁN REPA: Tvrdenie, že my Európania žijeme v najlepšom z možných svetov, vyznieva ako nemiestna poznámka prehnaného optimistu.

vlajka, eú

Bojovať za silnejšiu Európu!

24.03.2017 09:00

SIGMAR GABRIEL: Európa, máš narodeniny! 25. marca 1957, pred 60 rokmi, podpísali zakladajúce štáty Rímske zmluvy.

vlajka, Londýn, Veľká Británia, Westminster

V poslednom ťažení

23.03.2017 22:00

PETER JAVŮREK: Dôvod, pre ktorý džihádisti pri svojich útokoch v európskych mestách siahajú čoraz častejšie po kuchynských nožoch či autách, je jednoduchý.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ľudí

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.