Každá kríza si žiada schopný sociálny štát. Čo na to slovenská politická ľavica?

Denník Pravda v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung, Zastúpenie v SR, pripravil sériu diskusných relácií Slovenská ľavica 2021. Projekt vznikol ako prirodzená reakcia na aktuálnu situáciu. Hoci z úst liberálov roky počúvame o minimálnom štáte, pandémia COVID-19 nám ukázala, že bez silného, akcieschopného štátu nemá nijaká spoločnosť v kríze šancu obstáť.

03.06.2021 06:00
18

Ako teda na novú spoločenskú situáciu reaguje slovenská ľavica? Ako je politický priestor „naľavo od stredu“ pripravený odpovedať na výzvy novej doby? A akú podobu má mať sociálny štát, ktorý bude poľudšťovať hlboké zmeny, ktoré nás čakajú?

Diskutovať o stave, kondícii a východiskách slovenskej ľavice budú osobnosti spoločensko-politického života, ktoré o ľavicovej politike dlhodobo premýšľajú a verejne sa k nej vyjadrujú.

V prvej diskusii, ktorú moderoval komentátor denníka Pravda Marián Repa, sa stretli historik Eduard Chmelár, novinárka Lýdia Kokavcová, filozof Martin Muránsky a filozof, publicista a bývalý politik Boris Zala.

Pvý diel diskusie Slovenská ľavica 2021.

Vypočujte si môžete aj podcast

O týždeň, 10. júna, bude diskusia pokračovať. Našimi hosťami budú občianska aktivistka Alena Krempaská, politológ Juraj Marušiak, filozof Peter Takáč a bývalý predseda SDĽ Peter Weiss.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
18 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská ľavica 2021 #Martin Muránsky #Lýdia Kokavcová #Eduard Chmelár #Boris Zala