Ponížená ústava

16.05.2012 22:00

Súčasný poslanec Štefan Kuffa sa zaradil do šíku neinformovaných obyčajných ľudí hneď za exspirovaných politikov Jána Čarnogurského či Alojza Rakúsa z KDH.

Poďakujem sa teda aj jemu za priestor, ktorý „teplej agende“ vytvoril – a ešte ho i vhodne načasoval. Necelý mesiac pred konaním 3. ročníka Dúhového Pride. A pre môj komentár v deň Medzinárodného boja proti homofóbii. Je predsa známe, že aj negatívna reklama je reklama.

Tak zabudnuté a vedou i životmi gejov a lesieb vyvrátené výroky tmárov z KDH, ako aj aktuálne panické volanie za „záchranu“ zblúdilých teplých duší majú jedno spoločné. Neochotu chápať ľudí, ktorí sa, mimochodom, ocitli v jednom vreci s prostitútkami či alkoholikmi. Takže je v hre aj loptička nevzdelanosti.

No a nezabudnime na ticho z poslaneckých lavíc samozvanej sociálnej demokracie. To je síce desivé, ale výrečné. A typické. Ako vždy, ani teraz nemá nikto odvahu pozrieť sa menšinovej katolíckej klike v parlamente priamo do očí a nahlas povedať, že zámerne zavádza a vzbu-bu-bu-dzuje zbytočné negatívne – a veľmi nebezpečné vášne.

Čo vlastne dokázal poslanec Kuffa, keď po rokoch vytiahol dávno splesnivenú kartu o homosexualite ako chorobe a o chybe, ktorej sa vyvolení dopúšťajú, keď nechajú behať gejov a lesby po uliciach bez ich inkvizičnej pomoci? Okrem toho, že sám zo seba urobil neinformovaného a necitlivého ignoranta, tak pošliapal po ľudskej dôstojnosti adresátov svojho múdra a potvrdil, že parlamentu, pokiaľ nejde o peniaze, nejde o nič.

Poslanec Kuffa tiež jedným ťahom poskákal po ustarostených srdciach mám a otcov detí, ktoré nie sú v tejto krutej slovenskej „štvorke“ medzi Dunajom a Tatrami nikdy v bezpečí. Poškvrnil obyčajnú ľudskosť a občianskym právam opäť nasadil plášť neviditeľnosti. A stihol popri tom bagatelizovať problémy všetkých skutočne chorých ľudí. Tých, ktorí dnes a denne potrebujú reálnu medicínsku pomoc, ale dostáva sa im jej iba poskromne, pretože Slovensko peniaze na verejné zdravotníctvo, a nielen naň, utápa v bahne voľne dostupnej korupcie.

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov.“ Takto znie prvá veta poslaneckého sľubu, ako ho definuje ústava. Nehovorí sa v ňom iba o občanoch katolíkoch. Tá istá ústava v článku 78 poslancom a poslankyniam zaručuje, že „za výroky pri výkone funkcie poslanca prednesené v Národnej rade SR alebo v jej orgáne nemožno poslanca trestne stíhať, a to ani po zániku jeho mandátu“.

Žiaľ, je známe, že papier znesie všetko a ani ústava nemôže za to, že si časť poslaneckého zboru stále zamieňa právo na beztrestné prezentovanie svojich politických názorov za právo na beztrestné ponižovanie menšín – a to dokonca aj za ich vlastné dane. Pretože skladať sa poslancom na platy, na to sú lesby a gejovia zdraví až-až.

Článok 12 Ústavy SR hovorí, že „ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach“. Zvláštne, že keď ide o poslaneckú imunitu, ústava sa dôsledne dodržiava. Keď však ide o ľudské práva, ústava platí výberovo. Amen.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk