Ďalší Matovičov skalp

, 29.04.2020 20:00

Tak nám degradovali Andreja Danka. Z kapitána ani nevieme na akú hodnosť. Ak si v roku 1998 odkrútil prezenčnú službu a potom sa už zálohy nepovolávali na manévre, tak skončil asi ako desiatnik či čatár?

Povýšenie od jeho straníckeho nominanta na čele rezortu obrany bolo teda akrobatické. Čo však na to hovorili ozajstní vojaci, napríklad tí, na ktorých v mierových misiách denne číha smrť?

Bývalý šéf parlamentu svoje dôstojnícke výložky miloval! Veď mal na nich o jednu zlatú hviezdičku viac ako svätý Ján Nepomucký. Možno k nemu sa na verejnosti tak často modlil, keď národniarom v prieskumoch prudko klesali preferencie.

Nemal byť však jediný, ktorému mali zabezpečiť bleskovú vojenskú kariéru bez toho, aby si vybudoval okop ležiaceho strelca, čo by sa mu v politike iste hodilo. Pred Petrom Gajdošom sa už Martin Glváč chcel zavďačiť svojim kolegom v druhej Ficovej vláde. Ktovie, či nemali čas, no vyššiu, plukovnícku hodnosť si vyzdvihol iba exminister spravodlivosti Tomáš Borec.

Niežeby sa aj v nastupujúcej vládnej garnitúre nenašli muži s prehnanou márnomyseľnosťou, ale že by tiež chceli bozkávať výložky? Ministrovi obrany za OĽaNO Jaroslavovi Naďovi sa ľahko ruší relikt z čias habsburského mocnárstva – mimoriadne povyšovanie príslušníkov „elity štátu“.

Ak máme veriť Robertovi Ficovi, Naďov stranícky a exekutívny šéf Igor Matovič získal vďaka zatajovanej diagnóze modrú knižku a predseda parlamentu Boris Kollár prejavuje záujem skôr o iné trofeje ako vojenské.

Na ministerstve pod kukuricou by v dnešnej situácii mali mať na práci omnoho závažnejšie veci ako urýchlenú novelizáciu internej smernice o udeľovaní hodností. Poníženie niekdajšieho politického oponenta je však tiež svojím spôsobom trofej, či ako zvykne tvrdiť pán premiér, skalp. Takže sa tých márnomyseľných na ústavných postoch len tak ľahko nezbavíme.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#mimoriadne povýšenie #kapitánske výložky #Jaroslav Naď #Igor Matovič #degradácia #Boris Kollár #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku