Testy, lockdown či niečo iné?

, 21.10.2020 20:00

Minulú nedeľu premiér Igor Matovič oznámil prvé sprísňujúce opatrenia na zvládnutie šírenia koronavírusu. Zo dňa na deň sa zamkli stredné školy. O ďalšie tri dni sa zatvorili reštaurácie, wellness centrá, rúška sa začali nosiť aj vonku.

Minulú nedeľu premiér Igor Matovič oznámil prvé sprísňujúce opatrenia na zvládnutie šírenia koronavírusu. Zo dňa na deň sa zamkli stredné školy. O ďalšie tri dni sa zatvorili reštaurácie, wellnesscentrá, rúška sa začali nosiť aj vonku.

Matovič tvrdil, že jedine tieto opatrenia nám umožnia vyhrať boj s vírusom. Na všetkých, ktorí opatrenia spochybňovali, poukazovali na ekonomické či iné škody, jednoducho, mali iný názor, zaútočil. A často aj veľmi nevyberaným spôsobom.

Kým sa účinnosť opatrení prejaví, treba aspoň 14 dní. Lenže už o tri dni, z ničoho nič, prišiel Matovič s celoplošným testovaním antigénovými testami. Nikto dodnes poriadne nevie, čo to vlastne znamená, čo prinesie, ako sa testovanie zorganizuje, či bude dobrovoľné, povinné, zákonné, a nebude nakoniec kontraproduktívne. Keď sa už všetci začali cieľavedome pripravovať na testovanie, prišiel po troch dňoch z premiérových úst nový recept – tzv. lockdown krajiny – lebo inak „hnusobu“ neporazíme. Je to posledný návrh? Či príde premiér o tri dni opäť s niečím novým?

Nebol nápad s testovaním iba vykalkulovaný úskok, ako nakoniec zaviesť lockdown? Alebo vládni politici nevedia, čo majú robiť a podľa vývoja situácie, za chodu, chrlia nepremyslené nápady, ako kritickú situáciu riešiť?

A čo vlastne lockdown znamená? Uzavretie krajiny? Zákaz zhromažďovania sa alebo dokonca vychádzania? Zavretie všetkých obchodov, okrem tých nevyhnutných ako na jar? Nevieme! A vie to premiér?

Hrá Matovič s nami čestnú a otvorenú hru? Či nás iba vodí za nos? Ľudia by sa mohli začať pýtať, či je horšie nebezpečenstvo vírusu, alebo chaos, ktorý vyrába jeho bezmocná vláda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vláda SR #testovanie #lockdown #Igor Matovič #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku